Balandžio mėnesio nemokamo muziejų lankymo sekmadienio programa  

Jau šį sekmadienį, balandžio 28 d., Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (LNDM) pakvies lankytojus nemokamai apsilankyti muziejaus padaliniuose Vilniuje, Klaipėdoje, Palangoje ir turiningai praleisti savaitgalį. 

 

Sostinės gyventojai ir svečiai kviečiami išvysti šią savaitę atidarytas naujas parodas LNDM Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, o pajūrio padalinių lankytojai išlydėti parodą „Mūsų gyslomis teka gintaras“ LNDM Palangos gintaro muziejuje.  

 

Nemokamo savaitgalio nuolaidos netaikomos ekspozicijai „Šedevro kambarys. Franso Halso evangelistai iš Odesos Vakarų ir Rytų dailės muziejaus kolekcijos“ LNDM Radvilų rūmų dailės muziejuje. Ją aplankyti galima iki gegužės 26 d. 

 

 
Naujienos Vilniuje: Chagallo, Picasso ir Ernsto keramikos dirbiniai ir gobelenai 

 
LNDM Taikomosios dailės ir dizaino muziejus vilniečius bei miesto svečius kvies į ką tik duris atvėrusias parodas: „Chagall. Picasso. Ernst. Keramika ir gobelenai“ ir dailininko Dariaus Hecqo-Cauquilo darbų parodą „Grįžimas prie ištakų“ 

 

Paroda „Chagall. Picasso. Ernst. Keramika ir gobelenai“ – pirma tokia ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse. Parodos lankytojai turės unikalią galimybę išvysti dvidešimt tris Marco Chagallo ir Pablo Picasso keramikos dirbinius – pano, lėkštes, vazas, ąsočius, ir dvylika meistrės Yvette Cauquil-Prince pagal M. Chagallo, P. Picasso ir M. Ernsto eskizus austų gobelenų.   

 

Savo kūriniuose dailininkai pasakoja apie pamatines etikos ir moralės vertybes, siekia darnos su gamta, nostalgiškai žvelgia į vaikystę. Pasak parodos kuratorės V. Gradinskaitės, kūriniai lankytojams pristatomi skirtingais teminiais pjūviais: Biblijos, karo ir taikos, gimtojo štetlo, cirko, koridos ir meilės.   

 

Dariaus Hecqo-Cauquilo parodoje „Grįžimas prie ištakų“ tarp dvidešimties eksponuojamų menininko darbų pristatomi gobelenai, iš pjuvenų ir aliejinių dažų ant drobės sukurtos kompozicijos, aliejiniais dažais dekoruotos akmens ar jūros bangų nugludintos medžio skulptūros. 

 

D. Hecqas-Cauquilas surengė daugiau nei keturiasdešimt personalinių parodų Prancūzijoje, Belgijoje, Ispanijoje, Japonijoje ir kitose šalyse. Dailininko darbai įtraukti į Prancūzijos nacionalines kolekcijas, tarp jų – Pompidou nacionalinio meno ir kultūros centro. Lietuvoje D. Hecqo-Cauquilo kūryba pristatoma pirmą kartą.

 

Parodos lankytojų laukia iki rugsėjo 30 d.  

 

Atsisveikinimas su paroda LNDM Palangos gintaro muziejuje 

 

Balandžio 28 d. lankytojai turės paskutinę galimybę išvysti parodą „Mūsų gyslomis teka gintaras“ LNDM Palangos gintaro muziejuje.  

 

Parodoje ironiškai narstomos XX a. suformuotos gintaro ir lietuviškumo sąsajos. Lankytojams pristatomi šiuolaikinių menininkų kūriniai iš gintaro, jie kviečiami pažvelgti į gintaro politiškumą, jo panaudojimą konstruojant lietuviškąją tapatybę.  

 
Parodą „Mūsų gyslomis teka gintaras“ sudaro trys dalys. Kiekvienoje jų pristatomi skirtingi gintaro įvaizdžiai. Pirmosios pasakojimas prasideda XX a. pradžioje, kai formavosi romantiškasis gintaro įvaizdis. Antroji dalis apima sovietų okupacijos laikotarpį, kai gintaras tapo suvenyrų ir mozaikų žaliava. Trečiojoje pasakojama apie nepriklausomybę atgavusios Lietuvos menininkų ironišką santykį su gintaru ir jo naudojimą interpretuojant nesenus politinius įvykius. 

  

 

Kupina įspūdžių nemokamo sekmadienio programa laukia šiuose Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padaliniuose: 

 

Vilniaus paveikslų galerijoje: 
„Senieji meistrai iš Ukrainos muziejų. Lvivo nacionalinė Boryso Voznyckio dailės galerija“  
„Prisikėlęs Kristus“ ir kiti religinės dailės kūriniai“ 

 

Nacionalinėje dailės galerijoje: 
„Algimantas Jonas Kuras. Himnas perskilusiai šypsenai“ 
„Andrej Polukord. Nežinomi grybai“ 
Nuolatinė XX a. II pusės – XXI a. Lietuvos dailės ekspozicija 

 

Radvilų rūmų dailės muziejuje: 
„Dainius Liškevičius. Obsesijos“ 
„Gyvastingieji senojo pasaulio profiliai. XVI–XIX a. Vakarų Europos tapyba iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus rinkinių“  
 

Vytauto Kasiulio dailės muziejuje:  
„Neįrėmintos: Leis, Tabaka, Rožanskaitė“ 
„Lygtis su nežinomaisiais. Lietuvos dailininkai Vokietijoje nuo 1945 m.“ 

 

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje:  
„Chagall. Picasso. Ernst. Keramika ir gobelenai“ 
„Darius Hecqas-Cauquilis. Grįžimas prie ištakų“ 

 

Palangos gintaro muziejuje:  
„Mūsų gyslomis teka gintaras“  
Nuolatinė gintaro ekspozicija „Nuo gintaro susidarymo iki unikalių šiuolaikinių gintaro dirbinių“ 

 

Prano Domšaičio galerijoje, Klaipėdoje: 
„Algirdas Bosas. Pusiaukelė“   
„Ar ji prisikels? Goyos raižiniai iš Nacionalinio Bohdano ir Varvaros Chanenkų muziejaus“  
„Nuo Dürerio iki Rembrandto“ 
Atnaujinta nuolatinė Prano Domšaičio kūrybos ekspozicija „Visada kelyje“ 

 

Laikrodžių muziejuje, Klaipėdoje:  
„Florentempus“ 
„Laikrodžių konstrukcijų istorija ir laikrodžių formų raida nuo renesanso stiliaus iki moderno“