Dainius Liškevičius. Obsesijos

2024 m. kovo 21 d. – birželio 2 d.

Kas atsitinka bandant muziejuje išeksponuoti patį muziejų? Bandant atverti fizines, kultūrines ir teisines struktūras, skirtas išryškinti vis besikeičiantiems istorijos pasakojimams? Panašu, kad Dainiaus Liškevičiaus personalinėje parodoje tai įsuka daugybę Obsesijų – viena kitą perpinančių kelionių į daiktų ir išteklių pasaulį. Leisdamiesi į jas, rizikuojame sutikti kažką dar keistesnio nei menas – gal net savo pačių prisirpusius lūkesčius tuščio rėmo ertmėje.  

 

Būtent istoriniai paveikslų rėmai, laikomi Radvilų rūmų dailės muziejaus rinkiniuose, kartu su kitais eksponatais bei veiklos reliktais, tampa viena iš svarbiausių D. Liškevičiaus parodos dalių. Eksponuojami šalia menininko fotografijų kolekcijos ir specialiai sukurto filmo, jie kviečia mąstyti apie istorijos paraštes ir paradoksus, apie kultūros tvarumą realių iššūkių ir grėsmių kupiname pasaulyje. Apie balzamuotas mumijas, kurios pirmos išmetamos per bortą istorijos audroje – ir tuos kelis neracionalius gyvybės pėdsakus, kurie mus nuo jų skiria.  

 

Dainius Liškevičius (g. 1970 m.) atstovauja Lietuvos „lūžio kartos“ menininkų kartai, ženkliai prisidėjusių prie dailės raiškos atsinaujinimo po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Savo kūryboje jis naudoja instaliacijos, fotografijos, performanso ir kitas technikas, trindamas žanrų ribas ir tyrinėdamas žmonių elgsenas bei patirtis, identiteto ir kultūros vertybes, viešų ir privačių erdvių, kolektyvinės ir asmeninės atminties susidūrimus. Menininkas aktyviai kuria nuo 1994 m., yra surengęs personalines parodas Lietuvoje, Lenkijoje JAV, Švedijoje ir kitur, 2015 m. atstovavo Lietuvą 56-ojoje Venecijos meno bienalėje su projektu „Muziejus“. 2021 m. menininkui suteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

 

Organizatorius LNDM Radvilų rūmų dailės muziejus 

Koordinatorės: Monika Kalinauskaitė, Lina Jonkuvienė  

Architektas Vladas Suncovas  

Koordinuojantis architektas Aleksandras Kavaliauskas  

Dizaineris Marek Voida  

Apšvietimo dizaineris Milvydas Kezys 

Vilniaus g. 24, LT-01402 Vilnius
+370 5 250 5824
radvilu.rumai@lndm.lt

Taip pat žiūrėkite

Galerija

Obsesijos. Parodos atidarymo akimirkos. Fot. Gintarė Grigėnaitė

Parodos atidarymas

LNDM Radvilų rūmų dailės muziejus pristato Dainiaus Liškevičiaus parodą, kviečiančią permąstyti muziejaus prigimtį ir jo saugomas istorijas