Chagall. Picasso. Ernst. Keramika ir gobelenai

2024 m. balandžio 25 – rugsėjo 30 d.

Parodos „Chagall. Picasso. Ernst. Keramika ir gobelenai“ vizualas, Marc Chagall, Yvette Cauquil-Prince, audimo vadovė. Arlekinai (fragmentas). 1993. Gobelenas. Privati kolekcija. © ADAGP, 2024 Marc Chagall, Yvette Cauquil-Prince, audimo vadovė. Arlekinų šeima (fragmentas ). 1966. Gobelenas. Privati kolekcija. © ADAGP, 2024 Marc Chagall. Įsimylėjėliai ir gyvūnas (fragmentas). 1957. Keramika. Privati kolekcija . © ADAGP, 2024 Marc Chagall, Yvette Cauquil-Prince, audimo vadovė. Taika (fragmentas). 2001. Gobelenas. Privati nuosavybė. © ADAGP, 2024

Marcas Chagallas, Pabloʼas Picassoʼas, Maxas Ernstas – vieni garsiausių dailininkų, formavusių XX a. dailės raidą. Daugumai žiūrovų gerai žinomi jų tapybos ir grafikos darbai, kiek mažiau – kartkartėmis autorių parodas paįvairinantys keramikos dirbiniai, bet pagal dailininkų kūrinius austi gobelenai beveik nematyti. 

 

Pirmą kartą ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje yra pristatomi 23 Chagallo ir Picasso keramikos dirbiniai – pano, lėkštės, vazos, ąsočiai ir 12 meistrės Yvette Cauquil-Prince austų gobelenų pagal Chagallo, Picasso ir Ernsto eskizus. Kūriniai natūraliai sugulė į šešias temas: Biblijos, karo ir taikos, gimtojo štetlo, meilės, cirko, koridos. Dailininkai kalba apie pamatines etikos ir moralės vertybes, siekia darnos su gamta, nostalgiškai žvelgia į vaikystę. 

 

Pardoje eksponuojami dailės kūriniai priklauso Idos Chagall ir Michelio Brodskyʼo bei Yvette Cauquil-Prince kolekcijoms. 

 

Dėkojame ponioms Meret Meyer, Bellai Meyer ir ponui Dariui Hecqui-Cauquilui, paskolinusiems keramikos dirbinių ir gobelenų. 

 

Parodos atidarymas 2024 m. balandžio 25 d., ketvirtadienį, 17.00 val. Parodos atidaryme dalyvaus Marco Chagallo anūkės Meret Meyer ir Bella Meyer bei audimo meistrės Yvette Cauquil-Prince sūnus Darius Hecqas-Cauquilis.  

 

 

Projekto vadovė Džiuljeta Žiugždienė 

Projekto koordinatorė Živilė Intaitė 

Kuratorė Dr. Vilma Gradinskaitė 

Architektė Ūla Žebrauskaitė-Malinauskė 

Grafikos dizainerė Jonė Miškinytė 

Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. +370 5 262 8080, +370 5 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų

Taip pat žiūrėkite

Edukacija

Prisiminimai, siužetai, kūryba ir spalvos. Edukacinė programa parodoje „Chagall. Picasso. Ernst. Keramika ir gobelenai“

Integruotos pamokos parodoje „Chagall. Picasso. Ernst. Keramika ir gobelenai“

Galerija

Chagall. Picasso. Ernst. Keramika ir gobelenai. Parodos atidarymo akimirkos. Fot. Gintarė Grigėnaitė

Parodos atidarymas

Naujausioje Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus parodoje – Chagallo, Picasso ir Ernsto keramikos dirbiniai ir gobelenai