Laikrodžių konstrukcijų istorija ir laikrodžių formų raida nuo renesanso stiliaus iki moderno

LNDM Laikrodžių muziejaus ekspozicijos fragmentas.
LNDM Laikrodžių muziejaus ekspozicijos fragmentas

Į klausimą, kas yra laikas, žmogus siekė atsakyti įvairiais amžiais. Pažinti laiką, išmokti jį skaičiuoti ir valdyti nuo seno bandė visos išsivysčiusios civilizacijos. Aplankę muziejaus ekspoziciją įsitikinsite, kad skaičiuoti laiką ne taip jau paprasta. Pasaulio tautos jį suprato skirtingai, o vieninga laiko skaičiavimo sistema atsirado tik XIX a.

 

Ar žinote, koks buvo pirmasis laiko matavimo prietaisas? Kaip vadinasi saulės laikrodžio rodyklė? Ar teko matyti vandens ir ugnies laikrodžius?

 

Visa tai ir dar daugiau sužinosite Laikrodžių muziejaus pirmojo aukšto ekspozicijoje. Joje atrasite pirmuosius laiko matavimo prietaisus – kalendorius. Pamatysite saulės laikrodžius ir susipažinsite su jų istorija bei įvairiais veikimo principais. Išvysite vandens ir ugnies laikrodžius, apie kurių egzistavimą galbūt net nežinojote. Smėlio laikrodžiai sudomins savo formomis ir konstrukcijomis. Mechaninių, elektromechaninių, elektroninių laikrodžių ekspozicija stebins savo eksponatų gausa ir įvairove, čia bus pristatyti ir žymiausi šių prietaisų išradėjai, savo išradimais pakeitę laiko skaičiavimo sampratą. 

 

Susipažinus su laikrodžių istorija, antrajame muziejaus aukšte pakviesime pakeliauti po skirtingus meno laikotarpius. Šio aukšto ekspozicijoje yra pristatomi renesanso, baroko, rokoko, klasicizmo, eklektikos ir moderno stiliaus laikrodžiai. Turėsite galimybę išvysti daugiau nei 400 originalių ir retų laikrodžių. Ekspozicija papildyta taikomosios dailės kūriniais – baldais ir paveikslais.

 

Mes kviečiame Jus bent trumpai neskaičiuoti brangių savo minučių ir su malonumu pasinerti į turtingą laikrodžių istoriją!

 

Muziejus prašo lankytojų nuolat dėvėti apsauginę kaukę, dezinfekuoti rankas, išlaikyti ne mažesnį nei 2 metrų atstumą nuo kitų asmenų, atkreipti dėmesį į ant grindų esančias informacines linijas, atsižvelgti į muziejaus darbuotojų prašymus, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Taip pat, esant galimybei, už muziejaus bilietą ir kitas paslaugas prašome atsiskaityti banko kortele. Muziejaus parodas ir ekspozicijas galima lankyti be galimybių paso. Muziejaus renginiuose galimybių pasas būtinas.

 

Parodos, ekspozicija veikia

  • Antradieniais–šeštadieniais – 12.00–18.00 val.
  • Sekmadieniais – 12.00–17.00 val.
  • Valstybinių švenčių išvakarėse dirba valanda trumpiau
  • Nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis

 

 

Parodų, ekspozicijų lankymo kainos

  • Suaugusiesiems – 4 €
  • Kaina su nuolaida – 2 €
  • Gido paslaugos – 10 €, užsienio kalba – 15 €

Liepų g. 12, LT-92114 Klaipėda
(8 46) 410 413, (8 46) 410 414
(8 46) 410 417
laikrodziu.muziejus@lndm.lt
www.muziejai.lt/klm/index.htm

Taip pat žiūrėkite

Ekspozicija

Laikrodžių konstrukcijų istorija ir laikrodžių formų raida

Galerija

Laikrodžių muziejaus ekspozicija

Virtuali ekskursija

Virtuali ekskursija po LNDM Laikrodžių muziejų