Florentempus

2024 m. kovo 21 d. – gruodžio 1 d.

FLORENTEMPUS (lotynų k. floren – žydintį, klestintį, gausų; tempus – laikas) – intriguojantis pasakojimas apie nesiliaujantį mėginimą pažinti gyvosios gamtos elementus, per juos apibrėžti, o neretai – bent trumpam sustabdyti buvimo šiame pasaulyje laiką. Trapi ir nuspėjama, tačiau tuo pat metu gaivališka ir kupina staigmenų flora nuolat žadino žmogaus vaizduotę, o perkeliami į dailės, literatūros kūrinius augalai, ypač žydintys, ilgainiui įgijo žmogaus jiems suteiktą ir per simbolius besireiškusią kalbos dovaną. Priklausomai nuo konteksto, gėlės žiedas portrete galėjo sufleruoti – gyvas ar miręs asmuo vaizduojamas, kokia jo biografija ar lemties nuojautos, augalai Švč. Mergelės Marijos ar šventųjų atvaizduose perteikė konkrečius jų gyvenimo etapus ir santykį su Aukščiausiuoju. Aguona moters skreite ar lelija Dievo tarno rankoje – nė vienas žiedas nėra atsitiktinis. O kur dar gėlių natiurmortai ir kuplūs vainikai, atskleidžiantys ekonominę šalies ar asmens galią, religines ir socialines įtampas. Gėlių kalba – neišsenkanti ir nesenstanti. Ši ekspozicija – Vilniaus paveikslų galerijoje vykusios parodos „Florentem“ tęsinys, pritaikytas specialiai Laikrodžių muziejaus lankytojams. Jai eksponatus skolino Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus bei Šiaulių „Aušros“ muziejus. 

 

Paroda suskirstyta į keturias temines dalis: dvarų parkų estetika, gėlės pasaulietinėje dailėje, augalai religinėje dailėje, gėlės ir laikas. 

 

 

Kuratorės: Agnė Jonikaitė-Stonkuvienė, dr. Aistė Bimbirytė, Dalia Tarandaitė, Ramunė Savickaitė, Joana Vitkutė, Danutė Menkutė 

Architektė Simona Sigita Paplauskaitė 

Dizaineriai: Jonė Miškinytė, Romualdas Martinkus 

Garso režisierius Kristijonas Lučinskas 

 

Daugiau apie parodą

Parodos atidarymo akimirkos

Liepų g. 12, LT-92114 Klaipėda
+370 46 410 413, +370 46 410 414
+370 46 410 417
laikrodziu.muziejus@lndm.lt
www.muziejai.lt/klm/index.htm

Taip pat žiūrėkite

Galerija

Florentempus. Parodos atidarymo akimirkos. Fot. Andrius Kasmočius

Parodos atidarymas

Didelio susidomėjimo sulaukusi paroda „Florentem“ atvyksta į LNDM Laikrodžių muziejų Klaipėdoje