Nuolatinė ekspozicija

Ekspozicijos fragmentas. Fot. Gintarė Grigėnaitė

XX a. II pusės – XXI a. Lietuvos dailė

 

Pasakojime, suskirstytame į teminius skyrius „Sprogimas“, „Modernizacijos projektai“, „Virsmas“, „Krizė ir maištas“ ir „Šiuolaikybė: kritika ir vaizduotė“, modernus ir šiuolaikinis Lietuvos menas atsiskleidžia XX a. II pusės – XXI a. politinių, socialinių ir kultūrinių šalies ir pasaulio įvykių kontekste. Žvilgsnio centre – modernybės pasaulėvaizdis, jo atspindys prieštaravimų kupiname sovietmečio Lietuvos meniniame gyvenime ir dailės kūriniuose bei transformacija po nepriklausomybės atgavimo plačiai išsiskleidusiame šiuolaikiniame mene. Kuriamas daugiaspektis, įvairias mažas istorijas apjungiantis pasakojimas, nūdienį požiūrį pabrėžia šiuolaikinių menininkų intervencijos į ekspoziciją. Rodoma virš 150-ties įvairių kartų Lietuvos ir egzilio dailininkų kūryba – tapyba, skulptūra, grafika, fotografija, tekstilė, objektai, instaliacijos, videomenas, kino filmai kt., tarp jų ir mažai žiūrovams žinomi, retai matomi eksponatai. Lietuvos dailės muziejuje sukaupto dailės rinkinio pagrindu suformuotą ekspoziciją svariai papildo kūriniai iš Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus, Lietuvos nacionalinio muziejaus, Vilniaus dailės akademijos muziejaus, Vilniaus universiteto bibliotekos, Jono Meko vizualiųjų menų centro, privačių rinkinių: Lewben Art Foundation, BTA Art, Audronės ir Mariaus Vaupšų kolekcijos bei pačių menininkų dirbtuvių.

 

Ekspozicijos fragmentas. Fot. Gintarė Grigėnaitė

Ekspozicijos kuratorės: dr. Lolita Jablonskienė, Laima Kreivytė, Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė ir dr. Agnė Narušytė.

 

Architektai: Ona Lozuraitytė, Petras Išora.

 

Parodos architektūroje puoselėtas tvarumo siekis – čia pritaikyta įranga, naudota ankstesniuose NDG projektuose, taip pat ir nauji, žiūrovų įsitraukimą skatinantys elementai.

 

 

 

Projekto mecenatas – Lewben Group.

 

Informaciniai rėmėjai: LRT, lrytas.lt, Žinių radijas. 

 

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, JCDecaux, UAB Exterus.

 

 

Muziejus prašo lankytojų nuolat dėvėti apsauginę kaukę, dezinfekuoti rankas, išlaikyti ne mažesnį nei 2 metrų atstumą nuo kitų asmenų, atkreipti dėmesį į ant grindų esančias informacines linijas, atsižvelgti į muziejaus darbuotojų prašymus, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Taip pat, esant galimybei, už muziejaus bilietą ir kitas paslaugas prašome atsiskaityti banko kortele. Muziejaus parodas ir ekspozicijas galima lankyti be galimybių paso. Muziejaus renginiuose galimybių pasas būtinas.

 

 

Lankytojai aptarnaujami, parodos, ekspozicijos veikia

  • Antradieniais–trečiadieniais – 11.00–19.00 val.
  • Ketvirtadieniais – 12.00–20.00 val.
  • Penktadieniais–šeštadieniais – 11.00–19.00 val.
  • Sekmadieniais – 11.00–17.00 val.
  • Galerija nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis
  • Valstybinių švenčių išvakarėse dirba valanda trumpiau

 

Parodų, ekspozicijų lankymo kainos

  • Suaugusiesiems – 5 €
  • Kaina su nuolaida – 2,50 €
  • Gido paslaugos – 10 €, užsienio kalba – 15 €

 

Veikia kavinė ir knygynas. Laukiame!

 

Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
www.ndg.lt