Kovo mėnesio nemokamo muziejų lankymo sekmadienio programa  

Artėjantį sekmadienį, kovo 24 d., Lietuvos nacionalinis dailės muziejus kviečia praleisti drauge – nemokamai išvysti muziejaus padaliniuose Vilniuje, Klaipėdoje, Palangoje eksponuojamas parodas ir turiningai praleisti savaitgalį. Sostinės muziejuose bei galerijose lankytojų laukia dvi naujos parodos, pajūryje – net trys.  

 

Nemokamo savaitgalio nuolaidos netaikomos ekspozicijai „Šedevro kambarys. Franso Halso evangelistai iš Odesos Vakarų ir Rytų dailės muziejaus kolekcijos“ LNDM Radvilų rūmų dailės muziejuje. Ją aplankyti galima iki gegužės 26 d. 

 

Naujienos sostinėje: tarptautinė juvelyrikos darbų paroda ir menininko Dainiaus Liskevičiaus pristatomos „Obsesijos“ 

 
LNDM Taikomosios dailės ir dizaino muziejus vilniečius bei miesto svečius kvies į ką tik duris atvėrusią tarptautinę šiuolaikinės juvelyrikos parodą „Kosmosas. Lemas. Juvelyrika“. Šioje parodoje kosmosą tyrinėja ir savo kūrinius pristato 97 menininkai iš Lenkijos, Jungtinės Karalsytės, Vokietijos, Suomijos, Australijos, Nyderlandų, Estijos, Ispanijos, Japonijos ir Lietuvos. Paroda jau buvo pristatyta Gdanske, Vroclave (Lenkija), Mariaheide (Nyderlandai). Keliaujančią parodą organizuoja Vroclavo Eugeniuszo Gepperto meno ir dizaino akademija. Anot parodos organizatorių, ši paroda – tai kuratorių pastanga atgaivinti menininkų ir parodos  lankytojų domėjimąsi ateitimi ir kosmosu, įkvėpti juos naujiems kūrybiniams bandymams, idėjų ir naujų tvarkų paieškoms. Paroda lankytojų laukia iki balandžio 7 d. 

 

LNDM Radvilų rūmų dailės muziejuje lankytojai galės pamatyti menininko Dainiaus Liškevičiaus personalinę parodą „Obsesijos“. Parodoje menininkas įvairių medijų raiškos priemonėmis permąsto ir siūlo naujai pažvelgti į muziejaus kaip institucijos funkciją bei jo vaidmenį visuomenėje, kvestionuoja saugomų istorijų objektyvumą ir jų reikšmę. D. Liškevičius parodos lankytoją įsuka į daugybę įvairių savo obsesijų – viena su kita persipinančių kelionių į daiktų ir išteklių pasaulį. Pasak parodos kūrybinės komandos, lankytojas, leisdamasis į šias keliones, rizikuoja pamatyti ką nors dar keistesnio nei menas – galbūt net savo pačių lūkesčius tuščio rėmo ertmėje.  

 

 

Trys naujos parodos pajūrio padaliniuose  

 
LNDM Laikrodžių muziejus kvies pamatyti gėlėmis žydinčią parodą „Florentempus“. Tai Vilniaus paveikslų galerijoje vykusios parodos „Florentem“, sulaukusios didelio meno mylėtojų ir profesionalų susidomėjimo, tęsinys, pritaikytas specialiai Laikrodžių muziejaus erdvėms. Išskirtinė paroda atskleidžia žmogaus pastangas save suvokti per santykį su gamta, aiškina, kaip šis santykis keitėsi bėgant amžiams, kokį vaidmenį gamtiniai, ypač augaliniai motyvai atliko žmogui tyrinėjant pasaulį ir ieškant kūrybinio įkvėpimo.  

 

LDNM Prano Domšaičio galerijoje – reta galimybė susipažinti su grafikos meistrų šedevrais iš Ukrainos muziejų. Dviejose naujose parodose – „Nuo Dürerio iki Rembrandto“ ir „Ar ji prisikels?“ – lankytojai turės išskirtinę galimybę išvysti XVI-XVIII a. Europos mokyklų atstovų, meistrų, tarp jų ir garsiojo Francisco Goyios, grafikos šedevrus. Parodų eksponatai buvo evakuoti iš Nacionalinio Bohdano ir Varvaros Chanenkų dailės muziejaus, tarp jų raižiniai, plieno ir vario graviūros, ofortai.  

 

 

Kupina įspūdžių nemokamo sekmadienio programa laukia šiuose Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padaliniuose: 

 

Vilniaus paveikslų galerijoje: 
„Nepažintas senųjų knygų pasaulis: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų paveldas Vilniaus bibliotekose“ 
„Svetimas tapęs savu: daugialypis meninio Vilniaus veidas“   
„Senieji meistrai iš Ukrainos muziejų. Lvivo nacionalinė Boryso Voznyckio dailės galerija“  
„Prisikėlęs Kristus“ ir kiti religinės dailės kūriniai 

 

Nacionalinėje dailės galerijoje: 
Nuolatinė XX a. II pusės – XXI a. Lietuvos dailės ekspozicija 

 

Radvilų rūmų dailės muziejuje: 
„Dainius Liškevičius. Obsesijos“ 
„Gyvastingieji senojo pasaulio profiliai. XVI–XIX a. Vakarų Europos tapyba iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus rinkinių“  

 

Vytauto Kasiulio dailės muziejuje:  
„Lygtis su nežinomaisiais. Lietuvos dailininkai Vokietijoje nuo 1945 m.“ 

 

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje:  
„Kosmosas. Lemas. Juvelyrika“ 

 

Palangos gintaro muziejuje:  
„Mūsų gyslomis teka gintaras“  
Nuolatinė gintaro ekspozicija „Nuo gintaro susidarymo iki unikalių šiuolaikinių gintaro dirbinių“ 

 

Prano Domšaičio galerijoje, Klaipėdoje:   
„Ar ji prisikels? Goyos raižiniai iš Nacionalinio Bohdano ir Varvaros Chanenkų muziejaus“  
„Nuo Dürerio iki Rembrandto“ 
Atnaujinta nuolatinė Prano Domšaičio kūrybos ekspozicija „Visada kelyje“ 
„Kasdienybės liudininkai. Natiurmortas kaip laikmečio re(de)konstrukcija“ 

 

Laikrodžių muziejuje, Klaipėdoje:  
„Florentempus“ 
„Laikrodžių konstrukcijų istorija ir laikrodžių formų raida nuo renesanso stiliaus iki moderno“