Dėl koronaviruso laikinai nedirba visi Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padaliniai

Dėl karantino uždaryti visi Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padaliniai ir nevyksta numatyti renginiai. Tačiau nenusiminkite, esame parengę Jums staigmenų, kurias rasite:

 

 

 

 

 

 

 

Facebooke paspaudę grotažymę #muziejusjūsųnamuose rasite įdomybių apie mūsų muziejuje saugomus eksponatus ir ką tik atsidariusias, bet šiuo metu nepasiekamas parodas: Michaelio Rakowitzo parodą „Nematomo priešo būti neturėtų (G salė)“, „Įminti Paryžių: VDA rezidencijos Cité Internationale des Arts istorijos“, parodą „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“, sudarytą iš muziejui dovanotos Vladimiro Tarasovo kolekcijos, Vytauto Valiaus parodą „Jausti savo žemę…“ ir kt.

 

Mokytojus, moksleivius ir mažuosius darželinukus muziejaus edukatoriai kviečia susipažinti ir susitikti virtualiai. Paklaidžiokite po grafikos meno labirintus, mūsų muziejaus ekspozicijas, susipažinkite su žymiais autoriais ir kolekcijoje saugomais eksponatais, atraskite Vilnių meno kūriniuose, susidraugaukite su pabaisomis, kurkite pasakas, sužinokite, kas gyvena gintaruose ir kokias paslaptis slepia senoviniai laikrodžiai. Jūsų laukia ir intriguojančios ekskursijos, ir smagūs užsiėmimai!

Apie galimybes dalyvauti kviečiame sužinoti čia.

 

Pasiilgusiems muziejaus kūrinių, kiekvieną trečiadienį su informaciniu partneriu Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija (LRT) pristatome po naują projekto „30 kūrinių, 30 kūrėjų, 30 savaičių“ epizodą. Projekto metu iš viso 30 žinomų Lietuvos dailininkų, literatų, muzikų, architektų, dizainerių ir kultūros veikėjų buvo pakviesti išsirinkti jiems artimą, įkvepiantį eksponatą bet kurioje LNDM padalinių ekspozicijoje bei papasakoti, kodėl išrinktasis kūrinys jiems svarbus, artimas ir ypatingas. Šiuos pasakojimus LNDM ir LRT savo žiūrovams rodo kas savaitę. Kviečiame susipažinti!

 

 

Norinčius po ekspozicijas pasižvalgyti patiems, siūlome pasinaudoti puikia galimybe sudalyvauti virtualiuose turuose neišeinant iš namų ir pasidairyti po šiuos muziejaus padalinius:

 

Vilniaus paveikslų galeriją

 

Nacionalinę dailės galeriją

 

Vytauto Kasiulio dailės muziejų

 

Laikrodžių muziejų

 

Prano Domšaičio galeriją

 

Palangos gintaro muziejų

 

 

Nors muziejaus durys užsivėrė, mes ir toliau dalinsimės įdomiausių eksponatų istorijomis, filmuotomis ekskursijomis, edukatorių pasakojimais ir patarimais užsiėmimams namuose su mažaisiais. Muziejaus svetainėje taip pat skelbsime naujausių leidinių ištraukas, restauratorių straipsnius apie įdomiausius restauruojamus meno kūrinius, o rinkinių kuratoriai dalinsis savo tyrinėjimais ir atradimais. Tad nenuobodžiausime ir netrukus susitiksime vėl!

 

 

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad internete gausu muziejinės medžiagos. Kviečiame pasinaudoti galimybe paklaidžioti po virtualius muziejaus fondus ir dalinamės keliomis nuorodomis:

 

Lietuvos muziejų vertybės internete: www.limis.lt 

  

Virtualios parodos: www.limis.lt/virtualios-parodos  

  

3D skaitmeninių vaizdų kolekcijos: sketchfab.com/limis/collections  

 

Virtualių parodų svetainė „Eksponatai, kuriuos verta pamatyti“:  parodos.emuziejai.lt

 

LNDM projektas „Spalvink Vilnių“: www.lndm.lt/spalvink-vilniu

 

LNDM projektas „Vilniaus gatvės“: www.lndm.lt/vilniaus-gatves

 

Svetainė „Lietuvos muziejų virtualios parodos“ www.muziejai.lt/emuziejai/index.asp 

 

Svetainė „Lietuvos muziejų lobiai“ www.muziejai.lt/lobiai 

 

 

 

Sveikatos, ramybės ir prasmingų akimirkų!