Virtualus turas Palangos gintaro muziejuje

Saulės akmuo. Fot. Vaidotas Aukštaitis

Kviečiame pasivaikščioti virtualiai Palangos gintaro muziejuje.  Pirmoje turo dalyje, lydimi gido pasakojimo, pasižvalgysite po grafų Tiškevičių rūmų menes, pasigrožėsite išlikusiomis autentiškomis detalėmis, meno kūriniais, susipažinsite su rūmuose gyvenusiomis ar viešėjusiomis asmenybėmis, gyvenimo būdo pasirinkimais, išgirsite įdomių faktų.

 

Antrojoje turo dalyje – viskas apie gintarą. Gidas papasakos apie lietuviškojo aukso kilmę, rūšis, formavimosi procesus, taip pat gintaro panaudojimą nuo pat seniausių laikų iki mūsų dienų. Smulkiau susipažinsite su žymesniais ir gamtos, ir žmogaus sukurtais eksponatais. Muziejaus saugomuose retuose gintaro inkliuzuose sustingę prieš 50 milijonų metų gyvavę augalai ir gyvūnai, gintaro meistrų talentą atskleidžia archeologiniai radiniai iš pajūrio teritorijų ir šiuolaikinių menininkų kūrybos pavyzdžiai. Ir, žinoma, visuomet smalsu apžiūrėti iš arčiau žymųjį „Saulės akmenį“ – 3,524 kg sveriantį įspūdingą gintaro luitą.

 

Virtualų turą rasite čia: turai.limis.lt/gintaro-lt/

 

 

Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui (LNDM) ir partneriams įgyvendinant Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS)  plėtros, modernizavimo, naujų elektroninių paslaugų kūrimo projektą „Virtualus muziejus“, 2019–2020 m lietuvių ir anglų kalbomis  sukurti visi planuoti 25 Lietuvos muziejų ir Vilniaus pilių teritorijos virtualūs turai. Jie jau pasiekiami Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) portale www.limis.lt.

 

Virtualius turus LNDM ir kitiems muziejams, kuriems virtualūs turai buvo kuriami, sukurti padėjo paslaugų teikėjai (UAB „Lantelis“, UAB „INRE“ ir UAB „Pasaulio spalvos“). 

 

Projektą remia Europos regioninės plėtros fondas.

Vytauto g. 17, LT-00101 Palanga
+370 460 30 314
gintaro.muziejus@lndm.lt