Virtualus turas Vilniaus paveikslų galerijoje

Kanutas Ruseckas. Lietuvaitė su verbomis. 1847

Virtualus turas pristato Vilniaus paveikslų galerijos ekspoziciją, kurios jau nebepamatysite. Šiuo metu nuolatinė ekspozicija yra atnaujinama ir lankymui dalis planuojama atverti 2024 m.

 

Iki tol kviečiame lankytis kitose puikiose VPG parodose.

 

Pagrindinė galerijos ekspozicija chronologine seka supažindina su Lietuvos daile nuo XVI a. iki XIX a. pabaigos. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės meną reprezentuoja portretai, tapyti vietinių ir iš svetur atvykusių meistrų. Plačiai galerijoje pristatoma Vilniaus meno mokyklos (1793–1832 m. Vilniaus universitete veikusių dailės katedrų) profesorių ir auklėtinių kūryba. Ne mažiau išsami XIX a. II pusės dailininkų, po Vilniaus universiteto uždarymo dailės mokslų siekusių Rusijos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos dailės mokyklose, kūrinių ekspozicija.

 

Galerijoje eksponuojama nemažai plačiai žinomų kūrinių – 5-oje salėje iš baroko epochos portreto į mus žvelgia gražioji Klara Izabelė de Meji Laskaris-Pacienė, akį patraukia ir spalvomis užburia įspūdingas klasicistinis Pranciškaus Smuglevičiaus darbas „Persų pasiuntiniai pas etiopų karalių“, eksponuojamas 9 salėje. 11-oje salėje puikuojasi žymioji Kanuto Rusecko „Pjovėja“ ir daugeliui matyta „Lietuvaitė su verbomis“. Romantizmo dvasia atsiskleidžia Vincento Dmachausko paveiksluose „Kryžiuočiai puola Punios pilį“, „Miško gaisras“ (13 salė). Apie šiuos ir daugelį kitų eksponatų bei galerijos istoriją kviečiame  smulkiau sužinoti čia: turai.limis.lt/vilniaus-lt/

 

 

Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui (LNDM) ir partneriams įgyvendinant Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS)  plėtros, modernizavimo, naujų el. paslaugų kūrimo projektą „Virtualus muziejus“, 2019–2020 m lietuvių ir anglų kalbomis sukurti visi planuoti 25 Lietuvos muziejų ir Vilniaus pilių teritorijos virtualūs turai. Jie jau pasiekiami Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) portale www.limis.lt.

 

Virtualius turus LNDM ir kitiems muziejams, kuriems virtualūs turai buvo kuriami, juos sukurti padėjo paslaugų teikėjai (UAB „Lantelis“, UAB „INRE“ ir UAB „Pasaulio spalvos“). 

 

Projektą remia Europos regioninės plėtros fondas.

Adresas: Didžioji g. 4, LT-01128 Vilnius
Tel. / faks. +370 5 261 1685
vpg@lndm.lt