Virtualus turas Nacionalinėje dailės galerijoje

Deimantas Narkevičius. Per ilgai ant paaukštinimo. 1994.

Norėtumėte pagilinti žinias apie XX–XXI a. Lietuvos dailę? O galbūt atrasti ją iš naujo? Galite tai padaryti virtualiai apsilankydami Nacionalinėje dailės galerijoje.

 

Virtualiame ture gidas Jums papasakos apie galerijos pastatą, jo architektūrą, pavedžios po erdvias ir šviesias sales, kur eksponuojami žymūs Lietuvos autorių kūriniai, pradedant XIX–XX amžių sandūra ir užbaigiant jau šių dienų pavyzdžiais. Pakeliui Jus lydės išsamūs dailės istorijos raidos komentarai. Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Ferdinando Ruščico, Viktoro Vizgirdos ir daugelio kitų žymių amžiaus pradžios ir tarpukario novatoriškų, vakarietiškų, dažnai maištingų meninių pažiūrų asmenybių darbus, eksponuojamus pirmosiose salėse, keičia karo ir pokario, okupacinių režimų žiaurią ir slogią atmosferą atskleidžiantys propagandiniai dailės kūriniai ir kiti artefaktai. Nenoras dalyvauti sovietinio laikotarpio absurde, siekis būti kiek įmanoma toliau nuo to ir užgniaužtos kūrybinės laisvės bandymas veržtis iš kietų primetamos meninės ir idėjų raiškos gniaužtų atsiskleidžia tapybos, grafikos, skulptūros, fotografijos, asambliažo ir kitomis technikomis atliktuose kūriniuose. Išsivadavimas iš okupacijos, pirmieji sudėtingi nepriklausomybės metai, naujos atsivėrusios galimybės – dar viena plati tema, atsiveria per meninę raišką, naujas jos formas, kitokius žiūros taškus ir veda žiūrovą iki šių dienų idėjų bei konceptualių pasakojimo būdų.

 

Vincas Kisarauskas, Teresė Marija Rožanskaitė, Kazė Zimblytė, Valentinas Antanavičius, Antanas Sutkus, Algimantas Švėgžda, Deimantas Narkevičius,  – tai tik kelios pavardės iš didžiulio būrio talentingų kūrėjų, kurių darbai eksponuojami galerijoje. Kviečiame juos pamatyti čia: turai.limis.lt/ndg-lt/

 

 

 

Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui (LNDM) ir partneriams įgyvendinant Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS)  plėtros, modernizavimo, naujų el. paslaugų kūrimo projektą „Virtualus muziejus“, 2019–2020 m lietuvių ir anglų kalbomis  sukurti visi planuoti 25 Lietuvos muziejų ir Vilniaus pilių teritorijos virtualūs turai. Jie jau pasiekiami Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) portale www.limis.lt.

 

Virtualius turus LNDM ir kitiems muziejams, kuriems virtualūs turai buvo kuriami, juos sukurti padėjo paslaugų teikėjai (UAB „Lantelis“, UAB „INRE“ ir UAB „Pasaulio spalvos“). 

 

Projektą remia Europos regioninės plėtros fondas.

 

 

Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
www.ndg.lt