Tarptautinė konferencija „Culture and Imaginary Facing the War“

Lapkričio 30 – gruodžio 1 d. Vilniaus universitete beveik trisdešimt kultūros, mokslo ir žiniasklaidos ekspertų iš įvairių Europos šalių diskutuos apie karo poveikį idėjoms ir kultūrai, ką kultūra gali padaryti karo akivaizdoje, kaip žiniasklaida jį gali aprašyti. Pirmąją konferencijos dieną daugiausia dėmesio bus skiriama Europos (ypač Vidurio ir Rytų) istorijos ir geografijos reprezentacijai, naratyvų sklaidos klausimams. Antrąją dieną diskusija plėsis į kultūros veikėjų telkimą karo Ukrainoje sukeltų sukrėtimų kontekste.

 

Prasidėjus plataus masto karo veiksmams Ukrainoje, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus aktyviai įsitraukė gelbėdamas Ukrainos ir pasaulio meno vertybes: jas evakuavo, tyrė, restauravo ir eksponavo, Ukrainos kolegoms suteikė galimybes tęsti savo darbą Lietuvoje (ir šią veiklą tęsia). Taip pat drauge su „Stiprūs kartu“ inicijavo akciją „Sušildyk Ukrainą“.

 

Apie akistatą su karu ir jo poveikį muziejų veiklai gruodžio 1 d. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus generalinis direktorius dr. Arūnas Gelūnas diskutuos kartu su muziejų ir kultūros paveldo vadybos eksperte Kateryna Chuyeva (Ukraina), TBA21 viešojo įsitraukimo direktore Mareike Dittmer (Ispanija), Luvro muziejaus Bizantijos ir Rytų krikščionių meno departamento direktoriumi Maximilienu Durandu (Prancūzija), Iconem mokslo projektų vadovu Bachaaru Tarabay. Diskusiją moderuos Lietuvos nacionalinio muziejaus generalinė direktorė dr. Rūta Kačkutė.

 

Prancūzų instituto, Prancūzijos ambasados ir Vilniaus universiteto kvietimu Vilniuje renkasi kultūros, mokslo ir žiniasklaidos ekspertai iš įvairių Europos šalių diskutuoti apie karo poveikį idėjoms ir kultūrai, aptarti, ką kultūra gali padaryti karo akivaizdoje, kaip žiniasklaida jį gali aprašyti.

 

2024 m. diskusijos vyks Varšuvoje, Sofijoje, Helsinkyje, Amsterdame ir Rennes ir taip išplės Lietuvos kultūros instituto ir Prancūzų instituto organizuaojamą Lietuvos kultūros sezono Prancūzijoje programą.

 

Konferencijos programa https://www.vu.lt/konferencija/en/

 

Registracijos nuoroda https://www.vu.lt/en/registration-to-vilnius-university-conference-2023?fbclid=IwAR3VndN7cWbSwMgjMhOMJW3cReRKoYXiPR5szTnTcfWFs072QY14_ExBdOg 

 

Daugiau informacijos apie konferenciją.

 

Konferencijos organizatoriai: Vilniaus universitetas, Prancūzijos ambasada ir Prancūzų institutas

Partneriai: Ouest-France, Arte, University of Paris 8

Konferecijos vieta VU Centriniai rūmai, Teatro salė, Universiteto g. 3

Taip pat žiūrėkite

Paroda

Senieji meistrai iš Ukrainos muziejų. Nacionalinis Bohdano ir Varvaros Chanenkų dailės muziejus ir Lvivo nacionalinė Boryso Voznyckio dailės galerija

Ekspozicija

Nuostabieji karo pabėgėliai. XVI–XVIII a. Vakarų Europos tapybos šedevrai iš Lvivo Boryso Voznyckio nacionalinės dailės galerijos rinkinių

Pranešimas

„Stiprūs kartu“ ir Lietuvos nacionalinis dailės muziejus pradeda iniciatyvą „Sušildyk Ukrainą“

Parodos

Islamo miniatiūros, kaligrafijos ir tradicinės kinų tapybos šedevrai