Vasario 16-osios renginiai LDM

2018 m. vasario 16 d.


Lietuvos dailės muziejus jau antrus metus dalyvauja projekte „Valstybingumo maršrutai. Geltona. Žalia. Raudona“.

Valstybės atkūrimo dieną į šventinius renginius vaikus ir suaugusius kviečia muziejaus padaliniai Vilniuje, Klaipėdoje ir Palangoje.

Į visus renginius būtina išankstinė registracija tinklalapyje www.ooosom.lt/geltonazaliaraudona.

 

VILNIUJE

 

VYTAUTO KASIULIO DAILĖS MUZIEJUS  (A. Goštauto g. 1)

12 val. ekskursija „Kazio Bradūno meno pasaulis“

Poetas ir publicistas K. Bradūnas – viena ryškiausių XX a. lietuvių kultūros asmenybių, kurio egzistencija neatsiejama nuo literatūros, dailės, muzikos, teatro, kitų dvasinės bei intelektualinės išraiškos formų. Susipažinsime su K. Bradūnu kaip dailės mylėtoju ir kritiku, pamatysime jo sukauptą meno kolekciją, sužinosime apie glaudžius poeto ryšius su lietuvių dailininkais ir jų abipuses kūrybos inspiracijas.

Trukmė: 1 val.

13, 15 val. edukacinis užsiėmimas „Trispalvis laisvės paukštis“

Vaikai valstybę gali suvokti per poetiškus vaizdinius, per savo rankų dirbinius ir kūrybą kaip žaidimą. Edukacinio užsiėmimo dalyviai iš trijų vėliavos spalvų detalių kurs mozaikinius paukščiukus, simbolizuojančius mūsų tautos laisvės siekį – šie darbeliai liks jiems kaip šiltas iškilmingo valstybės jubiliejaus prisiminimas.

Trukmė: 1 val.

14 val. Vilniaus moksleivio Jarl Branting paskaita „Menas ir politika“

 

TAIKOMOSIOS DAILĖS IR DIZAINO MUZIEJUS (Arsenalo g. 3A)

12, 16, 17 val. ekskursija Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programos parodoje „Lietuvos taikomoji dailė ir dizainas 1918–2018“

Parodoje supažinsime su įvairių taikomosios dailės ir dizaino sričių istorine vystymosi raida nuo tarpukario iki šių dienų. Tai beveik 200 įvairių kartų menininkų, daugiau nei 1000 taikomosios dailės ir dizaino objektų.

Trukmė: 1 val.

 

RADVILŲ RŪMŲ MUZIEJUS (Vilniaus g. 24)

13, 15 val. ekskursija po ekspoziciją ,,Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikai Radvilos“

Radvilos – viena didžiausių, įtakingiausių ir turtingiausių didikų giminių Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, Vilniuje turėjusi devynias rezidencijas ir vienoje iš jų – Radvilų rūmų muziejuje – susipažinsime su Dubingių ir Biržų archeologiniais tyrinėjimais ir Radvilų giminės portretais, sukurtais XVIII a.

Trukmė: 1 val.

14 val. kūrybinės dirbtuvės ,,Ex Libris. Atkurtai Lietuvai 100“

Dalyviai bus kviečiami sukurti savo asmeninius knygos ženklus – ekslibrius, skirtus šimtmečio minėjimui.

Trukmė: 1 val.

 

VILNIAUS PAVEIKSLŲ GALERIJA (Didžioji g. 4)

12 val. edukacinis užsiėmimas šeimoms ,,Vilnius – mūsų laisvės ištakos“

Susipažinsime architekto, dailininko J. Kamarausko kūryba ir kursime šimtmečio minėjimo atvirukus.

Trukmė: 1 val.

15 val. pokalbis apie Vasario 16 Lietuvos kūrėjo – dailininko Vytauto Kašubos meno pasaulį ir muziejaus išleistos dr. Nijolės Tumėnienės studijos / albumo / katalogo „Vytauto Kašubos kūriniai Lietuvoje“ pristatymas.

Trukmė: 1 val.

 

NACIONALINĖ DAILĖS GALERIJA (Konstitucijos pr. 22)

12 val. kūrybinės dirbtuvės šeimoms „Modernistai ir laisvės architektūra“

Tarptautinėje parodoje „Optimizmo architektūra. Kauno fenomenas 1918 – 1940“ susipažinsime su išskirtine tarpukario Kauno architektūra, išmoksime atpažinti moderniosios architektūros bruožus, o kūrybinėje dalyje manipuliuosime jais kurdami savą modernaus pastato projektą. Dirbtuvės skirtos jaunimui nuo 14 metų.

Trukmė: 2 val.

14 val. ekskursija po parodą „Optimizmo architektūra. Kauno fenomenas 1918–1940“ su parodos kuratore Marija Drėmaite

Ekskursijos metu tarptautinės parodos kuratorė menotyrininkė dr. Marija Drėmaitė išsamiai supažindins su Kauno moderniosios architektūros fenomenu.

Trukmė: 1 val.

15 val. kūrybinės dirbtuvės vaikams ir paaugliams „Kaip Lietuvą kūrė pasaulio menininkai“

Susipažinsime su skirtingais paminklų, kurie įamžina Lietuvą kūrusius žmones, pavyzdžiais, diskutuosime, koks ir ar visada fizinis paminklas geriausiai įprasmina ypatingo žmogaus atminimą bei kokios gali būti kitokios atminimo įamžinimo formos.

Trukmė: 1 val. 30 min.

16 val. ekskursija po NDG nuolatinę XX–XXI a. Lietuvos dailės ekspoziciją „Valstybingumo idėjos Lietuvos mene“

Susipažinsime su Nepriklausomybės aušroje, pokariu, Sąjūdžio metais ir Nepriklausomoje Lietuvoje kūrusiais menininkais, jų idėjomis bei biografijomis.

Trukmė: 2 val.

 

KLAIPĖDOJE

 

PRANO DOMŠAIČIO GALERIJA (Liepų g. 33)

12–17 val. kūrybinės dirbtuvės „Supilk laisvės pilį“

Visi – maži ir dideli – statysime pilį iš kinetinio smėlio, papuošime ją sukurta vėliavėle, o nuotrauka pasidalinsime galerijos socialiniame tinkle Facebook

Trukmė: 5 val.

14 val. ekskursija parodoje „Lietuvos nepriklausomybės ženklai medaliuose ir filatelijoje iš P. Avižinio ir A. Červinsko rinkinių” 

Kartu su Prano Domšaičio galerijos muziejininkais kviečiame pasivaikščioti parodoje, apžiūrėti ir aptarti svarbiausius eksponatus, pasakojančius apie mūsų nepriklausomybės šimtmetį.

Trukmė: 1 val.

14 val. pasaka vaikams „Apie Geležinį vilką ir Lietuvos kunigaikščių žygius”

Edukacinis užsiėmimas iš ciklo „Pasakos muziejuje. Kas muziejuje gyvena?”, įkvėptas skulptoriaus Vytauto Kašubos (1915–1997) kūrybos ekspozicijos. Sekant pasaką,  vaizdingai prisimenama LDK istorija ir valdovai, aptariami jiems pastatyti paminklai.  Pasekus pasaką apžiūrima V. Kašubos ekspozicija. Praktinė dalis – lipdymas.

Trukmė: iki 45 min.

15 val. edukacinis užsiėmimas šeimoms „Du medaliai, dvi svarbios datos“

Užsiėmimo metu aptarsime medalių meno specifiką ir tai, kaip medaliai, dažnai vadinami mažaisiais paminklais, įprasmina svarbius istorinius įvykius ir asmenybes, taip pat kursime Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui skirtą medalį.

Trukmė: 1 val.

 

LAIKRODŽIŲ MUZIEJUS (Liepų g. 12)

13 val. parodos „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“ pristatymas

Parodos pagrindą sudaro iškilios asmenybės P. Šerno gyvenimo ir veiklos dokumentinė bei fotografinė medžiaga. 1918 m. Nepriklausomybės paskelbimas Didžiojoje Lietuvoje išaugino visą kartą Lietuvos patriotų, lietuvybės puoselėtojų. Toks buvo ir P. Šernas, atvykęs į Klaipėdą 1931 m. vadovauti Žemės bankui, tapusiam vienai svarbiausių lietuviškumo atramų Klaipėdos krašte, kuriame ilgai dominavo stiprus vokiškas pradas.

Trukmė: 30 min.

12.30 val. karilijonų koncertas

Trukmė: 30 min.

13.30 val. edukacinis projektas „Pasidaryk tautišką laikrodį“

Edukacinio užsiėmimo metu susipažinsime su prieš šimtą metų gamintais laikrodžiais, pasigaminsime tikrą veikiantį laikrodį ir papuošime jį tautiškais ženklais bei spalvomis – tai bus dovana Lietuvos šimtmečio proga

Trukmė: 1 val. 30 min.

 

PALANGOJE

 

PALANGOS GINTARO MUZIEJUS (Vytauto g. 17)

11 val. detektyvinis-edukacinis žaidimas ,,Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai Palangoje”

(Pradžia: Palangos centras – buvusi autobusų stotis (Kretingos g. 1), Žaidimo pabaiga: Palangos gintaro muziejuje)

Orientuodamiesi pagal žemėlapį su nuorodomis ir užuominomis, aplankysime pačias netikėčiausias istorines Palangos vietas, susijusias su Lietuvos nepriklausomybę kūrusiais ir puoselėjusiais asmenimis ir tarsi detektyvai išnarpliosime painų atkurtos Lietuvos 100-mečio istorijos mazgą.

Trukmė: 2.30 val.

Maršruto ilgis: 3 km.

Maršrutas:  Palangos senoji autobusų stotis (Kretingos g. 1) – 12 istorinių objektų mieste – Palangos gintaro muziejus (Vytauto g. 17)

Dalyvių priemonės: rašikliai, išmanieji telefonai, patogi avalynė.

Nauda : Smagus ir lengvas žinių įkrovimas, gera nuotaika ir nuotykiai.

 

Renginių programą galite atsisiųsti čia.

Registracija į renginius tinklalapyje www.ooosom.lt/geltonazaliaraudona

 

Taip pat žiūrėkite

Edukacija

Vasario 16-osios renginiai Laikrodžių muziejuje