Eglės Čėjauskaitės-Gintalės ir Martyno Gintalo paroda „Atsivėrimas“

2019 m. birželio 1 d. – 2020 m. birželio 14 d.

Eglė-Čėjauskaitė-Gintalė. Praėjusių metų žymėjimas. 2019

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus kviečia aplankyti Eglės Čėjauskaitės-Gintalės ir Martyno Gintalo parodą Atsivėrimas“, kuri iki 2020 m. birželio 14 d. veiks Palangos gintaro muziejuje (Vytauto g. 17, Palanga).

 

Lietuvos dailės muziejaus padalinio Palangos gintaro muziejaus viena iš strateginių programų – „Gintaro dizaino tradicijų aktualizavimas“. Tęstinis projektas, pradėtas Felikso Daukanto retrospektyvos paroda, pristatė Kazimiero Simanonio ir Petro Balčiaus juvelyriką bei metalo plastiką. Visi trys projektai, aktualizuojantys Lietuvos juvelyrikos dizaino ištakas ir raidą, buvo skirti vyresnės kartos menininkams. Ši paroda kitokia: ja norima perteikti juvelyrikos dizaino tradicijų perimamumą, XXI amžiuje suskambantį labai moderniai, tačiau atsigręžiantį į tautos savastį ir Žemaitijos etninio paveldo išskirtinumą.

 

Birželio 1 dieną, 16 val. Palangos gintaro muziejuje buvo pristatoma Eglės Čėjauskaitės-Gintalės autorinės juvelyrikos paroda „Atsivėrimas“, kurioje juvelyrines inspiracijas papildo Martyno Gintalo kompiuterinė grafika ir videomenas, o ši dermė lankytojui padeda geriau pajausti ir išgyventi kūrėjos perduodamą žinią. Projektas buvo ruošiamas išskirtinai Gintaro muziejaus parodinei erdvei, kurios nuotaiką diktuoja buvusios Tiškevičių giminės koplyčios sakralumas ir vitrinos, autorei sukeliančios atsiveriančių senovinių veidrodžių vaizdinius. Parodos idėjų inspiracijos šaltinis – senosios lietuvių, žemaičių folkloro dainos, sutartinės ir jutiminės patirtys, atėjusios jų klausant bei dainuojant. Autoriai lankytojams siūlo atsigręžti į savo vidų, pajungti asmeninę patirtį, išgyvenimus. Per šiuolaikinio dizaino prizmę pristatant gintarą kaip nuo lietuvių tautinio identiteto neatsiejamą medžiagą, atsiranda galimybė prikelti praeities reliktus naujam gyvenimui, perteikti tiek regionuose įsišaknijusių pasaulėžiūrų variacijas, tiek jas vienijančius pradus, o per juos ir lietuvių tautinės kultūros savitumą.

 

Abu menininkai atstovauja jaunųjų Lietuvos kūrėjų kartai. E. Čėjauskaitė-Gintalė –  viena ryškiausių Lietuvos juvelyrikos meną puoselėjančių asmenybių. Jos pripažinimą liudija personalinės parodos, aktyvus dalyvavimas grupinėse parodose, simpoziumuose, kūrybinėse dirbtuvėse Lietuvoje bei daugelyje užsienio šalių. Šių metų gegužės mėnesį juvelyrė savo darbus pristatė Japonijoje.

 

Martynas Gintalas kūryboje derina savitą mąstymą su jam paklūstančiomis informacinėmis technologijomis. Menininkas yra surengęs keletą personalinių parodų, aktyviai dirba spaudos dizaino srityje. Kūrybinės idėjos ir sumanymai perteikiami pasitelkiant grafinį dizainą, video ir foto grafiką.

 

Paroda veiks iki 2020 m. birželio 15 d. 

 

Karantino taisyklės, kurių prašome lankytojus laikytis, švelnėja, bet išlieka. Lauksime muziejuje lankytojų, kurie pasiruošę nuolat dėvėti apsauginę kaukę, išlaikyti ne mažesnį nei 1 metro atstumą nuo kitų asmenų, atkreips dėmesį į ant grindų esančias informacines linijas, atsižvelgs į muziejaus darbuotojų prašymus, laikysis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Taip pat, esant galimybei, už muziejaus bilietą ir kitas paslaugas atsiskaitys banko kortele.

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Dėmesio! Laikinai keičiamas darbo laikas.

2020 m. birželio 2 – 30 d.:

  • Antradieniais–šeštadieniais 11.00–19.00 val. (lankytojai įleidžiami iki 18.30 val.)
  • Sekmadieniais 11.00–18.00 val. (lankytojai įleidžiami iki 17.30 val.)
  • Valstybinių švenčių išvakarėse dirba valanda trumpiau.
  • Ekspozicijos, parodos pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis neveikia.

Informacija tel. 8 460 51319.

Šios parodos ir gintaro nuolatinės ekspozicijos lankymo bilieto kaina – 4 €, galioja nuolaidos