Lietuvos ir Ukrainos šeimoms – nemokamas muziejų lankymas ir užsiėmimai per pavasario (Velykų) atostogas 

Draudimo bendrovė BTA organizuoja nemokamų muziejų savaitę per moksleivių velykines atostogas. Tai – pirmoji tokia iniciatyva Lietuvoje, kurios metu mūsų šalies mokiniai ir dabar Lietuvoje gyvenantys, nuo karo pabėgę mokyklinio amžiaus ukrainiečiai kartu su šeimomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Palangoje, dalį muziejų galės aplankyti nemokamai. 

 

Akcijos metu atversime savo muziejus ir galerijas Vilniuje, Palangoje bei Klaipėdoje. Vilniaus paveikslų galerija, Nacionalinė dailės galerija, Radvilų rūmų dailės muziejus, Vytauto Kasiulio dailės muziejus, Taikomosios dailės ir dizaino muziejus savo jaunųjų lankytojų ir jų šeimų lauks Vilniuje. Klaipėdoje bus galima aplankyti Prano Domšaičio galeriją ir Laikrodžių muziejų. Pajūryje svečių lauks Palangos gintaro muziejus.  

 

LNDM moksleiviams ir jų šeimoms siūlys velykinius edukacinius užsiėmimus, taip pat veiklas, padėsiančias geriau pažinti parodų ekspozicijas. Į kūrybinius pasivaikščiojimus po parodas kvies Radvilų rūmų dailės muziejus Vilniuje ir Palangos gintaro muziejus. Dauguma užsiėmimų bus vedami lietuvių ir rusų kalbomis, detalesnės informacijos teirautis registracijos metu.

 

Balandžio 1923 d. nemokamas įėjimas į visus muziejus ir galerijas taikomas tik šeimoms, kasoje paprašius specialaus BTA įsteigto šeimos bilieto. Edukaciniai užsiėmimai nemokami šeimoms su vaikais taip pat nemokami, atlikus išankstinę registraciją. Balandžio 24 d., paskutinį mėnesio sekmadienį, LNDM muziejų ir galerijų lankymas nemokamas visiems lankytojams.

  

  

RENGINIŲ PROGRAMA 

  

VILNIUJE  

  

Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Dioraminiai paveikslai“ 
Balandžio 19–22 d. 17 val.; 23–24 d. 12 val.  
Nacionalinė dailės galerija  (Konstitucijos pr. 22, Vilnius)

Paveikslai galerijoje – patys įvairiausi. Dažniausiai jie plokšti, nors vaizduoja tolius toliausius, kalnus aukščiausius. Gal norisi po juos pasivaikščioti?   

Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai galerijoje išsirinks labiausiai patikusį paveikslą ir pavers jį 3D modeliu. Jei ne sau, tai bent žaislinei figūrėlei!  

Būtina išankstinė registracija el. p. edukacija@ndg.lt  

 

Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Pasišiaušęs margutis“ 

Balandžio 19 d. 15 val.; 20 d. 15 val.; 21 d. 16 val.;  22 d. 14.30 val.; 23 d. 12 val. 
Taikomosios dailės ir dizaino muziejus (Arsenalo g. 3A, Vilnius) Pramušiau ledą – radau sidabrą. Pramušiau sidabrą – radau auksą. Kas? Žinoma, tai kiaušinis, mokslininkų  vadinamas didžiausia pasaulio ląstele, o senovės žmonių suvoktas kaip pradžių pradžios simbolis, iš kurio išsirito pati visata. O ar teko kada regėti velykinį margutį iš vilnos? Kviečiame apsilankyti ir čia pat, muziejaus dirbtuvėse, sukurti išskirtinį šv. Velykų simbolį – ,,minkštą“ kiaušinį iš vilnos.  
Edukacinis užsiėmimas skirtas šeimoms su vaikais nuo aštuonerių metų.  
Būtina išankstinė registracija tel. 85 2121813 arba el. p.
 tddm@lndm.lt

   

Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Gyvybės medis“ 
Balandžio 19 d. 15 val.; 20 d. 15 val.; 21 d. 16 val.;  22 d. 14.30 val.; 23 d. 12 val. 
Taikomosios dailės ir dizaino muziejus (Arsenalo g. 3A, Vilnius)Kviečiame užsiėmimų dalyvius susipažinti su ypatinga ir subtilia lietuvių liaudies meno estetika,  sužinoti apie simbolines Gyvybės medžio reikšmes, pažinti požemio, žemės bei dangaus gyventojus, knibždančius jo šakose ir net po šaknimis. Taip pat su edukatorių pagalba sukurti savo gyvybės medį iš spalvoto puskartonio.  
Edukacinis užsiėmimas skirtas šeimoms su vaikais nuo aštuonerių metų. 
Būtina išankstinė registracija tel. 85 2121813 arba el. p.  tddm@lndm.lt

 

Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Dailininko dirbtuvėje“ 
Balandžio 20–21 d. 17 val. 

Vytauto Kasiulio dailės muziejus (A. Goštauto g. 1, Vilnius) 

Parodoje kviesime stebėti paveikslus, įvardyti tapybai būdingas savybes, plėsime spalvų ir faktūrų apibūdinimo žodyną. Atkreipsime dėmesį į tai, ką vaizduoja dailininkas – vietas ir erdves, siužetus, personažus, skirtingas formas, figūras. Vėliau keliausime į praktinę užsiėmimo dalį. Apžiūrėję kūrybinėse dirbtuvėse tapytojų naudojamą molbertą, dažus, paletes, menteles ir teptukus sužinosite, kuo skiriasi tapytojų naudojami įrankiai ir dažai. Patys išbandysite chemijos ir dailės žinias sujungiančią temperos dažų gamybą. Su pasigamintais dažais kursite savo meno kūrinį.  
Būtina išankstinė registracija tel. 85 266764 arba el. p. kasiulio.edukacija@lndm.lt 

  

Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Margučių magija“  
Balandžio 23 d. 12 val.  
Vytauto Kasiulio dailės muziejus (A. Goštauto g. 1, Vilnius) 

Senojo pasaulio tautos margutį laikė pavasario, gamtos atgimimo simboliu. Nuo seno tikėta, kad Velykų kiaušiniai žmogui neša laimę, o jų marginimas turi magiškos galios. Daug reikšmės teikta ir margučio spalvai: raudona simbolizavo gyvybę, žalia – bundančią augmeniją, geltona – prinokusius javus, juoda – žemę, mėlyna – dangų. Užsiėmimo metu kalbėsime apie margučių raštų ir spalvų reikšmes. Išbandysite skirtingus kiaušinio puošimo būdus: marginimą vašku, tapybą dažais ar velto kiaušinio gaminimą.   
Būtina išankstinė registracija tel. 85 266764 arba el. p. kasiulio.edukacija@lndm.lt 
 

Kūrybiniai pasivaikščiojimai  
Radvilų rūmų dailės muziejus (Vilniaus g. 24, Vilnius)  

Balandžio 21 d. 17 val. Kūrybinis pasivaikščiojimas po Emilijos Škarnulytės parodą „Švytintys kambariai“. Kviečiame šeimas su įvairaus amžiaus vaikais improvizuoti, dėlioti skaidrų ir švytintį pasakojimą švieslentėse, kartu atsakyti į klausimą: kokią galėčiau sukurti žinutę ateities kartoms?  

Balandžio 22 d. 17 val. Kūrybinis pasivaikščiojimas po Vaidoto Žuko parodą „Deganti Lietuva: nepaklusnumo metų kūryba“. Kviečiame šeimas su vyresniojo amžiaus vaikais dalytis įspūdžiais, kartu atlikti kūrybines užduotis ir atsakyti į klausimą: ką ir kodėl noriu pakeisti savo aplinkoje?  

Balandžio 23 d. 14 val. Kūrybinis pasivaikščiojimas po parodą „Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“. Kviečiame šeimas su įvairaus amžiaus vaikais kartu tyrinėti geometrinę tapybą, spalva ir forma išreikšti savo jausmus.  

Būtina išankstinė registracija tel. 8 659 58066 arba el. p. radvilos.edukacija@lndm.lt  

 

Edukacinis užsiėmimas „Medžio raižinio subtilybės“

Balandžio 20 d., 14 val.

Vilniaus paveikslų galerija (Didžioji g. 4, Vilnius)

Medžio raižinys – nuo seno žinomas ir plačiai naudojamas grafikos būdas Lietuvoje. LDK laikais garsusis spaustuvininkas Pranciškus Skorina savo dirbtuvėse būtent ir naudojo šį spausdinimo metodą. Tad kviečiame į edukacinį užsiėmimą ir siūlome išbandyti spausdinimą senuoju būdu, naudojantis iš anksto paruoštomis medžio raižinių lentelėmis.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 5261 1685 arba el. p. gidai.vpg@lndm.lt

 

Edukacinis užsiėmimas „Chodkevičių paslaptys“

Balandžio 21 d. 14 val.

Vilniaus paveikslų galerija (Didžioji g. 4, Vilnius)

Chodkevičiai – viena garsiausių didikų giminių Lietuvoje, pasižymėjusi tiek politiniame, tiek kultūriniame gyvenime. Ekskursijos metu galėsite susipažinti su didikų šeimos Chodkevičių istorija ir paslaptimis, Chodkevičių rūmais ir išlikusiais interjerais. Praktinio užsiėmimo metu kviesime kurti savo šeimos herbą monotipijos būdu.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 5261 1685 arba el. p. gidai.vpg@lndm.lt

 

Ekskursija „Donatoriai ir jų palikimas“

Balandžio 22 d. 16 val.

Vilniaus paveikslų galerija (Didžioji g. 4, Vilnius)

Nuo seno didikai, bajorai ir įtakingi valstybės veikėjai kolekcionavo, saugojo meninius kūrinius ir rėmė bei rūpinosi menininkais. Per ilgus dešimtmečius ištisos garsiosios didikų ir pirklių giminės padėjo išgarsėti ne vienam dailininkui, o kartu sukaupė įspūdingas paveikslų kolekcijas, iš kurių dalį ilgainiui perėmė pirmieji muziejai ir kultūros įstaigos. Pažintinės ekskursijos metu dalyviai susipažins su pirmaisiais donatoriais, jų gyvenimu ir palikimu. Turės progą išvysti grafo Vladislovo Tiškevičiaus, Boleslovo ir Knuto Ruceckų, Antono Kolb-Seleckio ir Fiorentinų šeimos kolekcijomis. Taip pat sužinos, kada Lietuvoje buvo įkurtas pirmasis muziejus ir kokia buvo jo lemtis.

Būtina išankstinė registracija tel. 8 5261 1685 arba el. p. gidai.vpg@lndm.lt

 

  

KLAIPĖDA 

 

Velykinės kūrybinės dirbtuvės „Grafikos margučiai“ 
Balandžio 19 d. 17.30 val.; 23 d. 11 val.  
Prano Domšaičio galerija (Liepų g. 33, Klaipėda) 

Kas sakė, kad grafika būna tik juoda ir balta?! Pavasario šventėms ruoškimės išbandydami grafikos technikas, naudodami grafikos presą ir kurdami spalvingus šventinius atspaudus.   
Būtina išankstinė registracija tel. 8 46 410421 arba el. p. domsaicio.edukacija@lndm.lt  

  

Velykinės kūrybinės dirbtuvės „Margas margutis, dar margesnis audinys“ 
Balandžio 20 d. 17.30 val.; 22 d. 17.30 val. 
Prano Domšaičio galerija (Liepų g. 33, Klaipėda) 

Tapytojai tapo ant drobių, mes tapykime ant maišelių. O jei būsite žingeidūs, išbandysime ir kitus audinio marginimo būdus.    
Būtina išankstinė registracija tel. 8 46 410421 arba el. p. domsaicio.edukacija@lndm.lt  

  

Velykinės kūrybinės dirbtuvės „Pavasario ornamentai“  
Balandžio 21 d. 17.30 val.  
Prano Domšaičio galerija (Liepų g. 33, Klaipėda) 

Kokios šventės be sveikinimo atvirukų?! Mes su jumis pasidalinsime dailės ir braižybos priemonėmis, ornamentų kūrimo paslaptimis, jūs – savo vaizduote, išradingumu ir galėsime džiaugtis kartu sukurtais besisukančių ornamentų paveiksliukais ar atvirukais.  
Būtina išankstinė registracija tel. 8 46 410421 arba el. p. domsaicio.edukacija@lndm.lt  

 

Edukacija „Laiko labirintais“   
Balandžio 19–23 d. 17–18 val.; 24 d. 12–17 val.  
Laikrodžių muziejus (Liepų g. 12, Klaipėda) Kokias paslaptis slepia laikrodžių istorija? Kaip žmogus suvokė laiką skirtingais laikotarpiais ir kokius laikrodžius naudojo laikui matuoti? Visus atsakymus rasime klaidžiodami laiko labirintais Laikrodžių muziejuje.   

Kiekviena šeima atvykusi į Laikrodžių muziejų gaus edukacinius lankstinukus (1-ojo ir 2-ojo aukšto) ir vaikščiodami po muziejų atliks užduotis, ieškos atsakymų ekspozicijoje.  

Edukacinis užsiėmimas skirtas šeimoms su vaikais nuo septynerių metų   

Registracija nėra būtina

  

 

PALANGA 

  

Velykų atostogų edukacijos su Palangos gintaro muziejumi 

 

Balandžio 19 d. 14 val. „Mano papuošalas“
Mini ekskursija po juvelyrės K. Kazlauskaitės parodą ,,Organiniai žaidimai“ ir dirbtuvėlės, tinka visiems. Lietuvių ir rusų k.

Balandžio 20 d. 11 val. „Palanga 1921 – nauja siena per daržus“
Orientacinis žaidimas, tinka šeimoms su vyresniais vaikais. Pradžia – Kretingos g. 1, Palanga.

Balandžio 21 d. 15 val. „Mano papuošalas“
Mini ekskursija po juvelyrės K. Kazlauskaitės parodą ,,Organiniai žaidimai“ ir dirbtuvėlės. Edukacija rusų kalba ukrainiečių šeimoms. Lietuvių ir rusų k.

Balandžio 22 d. 11 val. „Interaktyvūs amuletai“
Edukacija tinka šeimoms su vyresniais vaikais. Kviečiame susipažinti su muziejuje eksponuojamais neolito laikų gintaro dirbiniais ir jų dekoru. Pristatomas senovinio gintaro amuleto modernus atitikmuo ir kuriami asmeniniai amuletai specialiojoje programėlėje.  

Balandžio 23 d. 11 val. „Baltų ženklai“
Edukacija, tinkama vyresniems. Susipažinsime su Gintaro muziejuje eksponuojamais kuršių genties papuošalais.  Žiūrėsime pažintinį-edukacinį filmą „Baltų pasaulėvaizdžio ženklai“. Dalyviai ant magnetinių lentelių kurs kompozicijas-mandalas iš įvairaus dydžio medinių pagaliukų ir gintaro gabaliukų. Po to su tam skirtais rašikliais ženklus piešime ant tekstilės arba ant odos pasidarydami laikiną tatuiruotę.  

Būtina išankstinė registracija tel. 8 46 030314 arba el. p. gintaro.muziejus@lndm.lt 

 

 

Partneriai: