LNDM projekto „Savas muziejus“ patirtys pristatytos renginyje „Įtraukusis ugdymas ne mokyklos erdvėse. Geroji praktika“ 

LR Prezidento kanceliarijos nuotrauka

Balandžio 18 d. Lietuvos Respublikos Prezidentūros ir Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ organizuotame renginyje „Įtraukusis ugdymas ne mokyklos erdvėse. Geroji praktika“ pristatytos LNDM projekto „Savas muziejus“ patirtys.  

 

Jau trečius metus vykdomą projektą „Savas muziejus“ pristatė LNDM edukacinių projektų kuratorė Rima Povilionytė ir organizacijos „Draugiški autizmui“ įkūrėja, projekto „Savas muziejus“ konsultantė Barbora Suisse. 

 

„Savas muziejus“, jungdamas LNDM edukatorius, sveikatos specialistus, menininkus, suteikė naujų kompetencijų šio projekto dalyviams, išplėtė muziejaus veiklų įvairovę ir jų prieinamumą. Taip pat, kaip parodė tyrimas, sėkmingai sprendė socialinės atskirties problemą, emociškai buvo naudingas beveik 3 tūkst. specialiųjų poreikių turinčių ir atskirtį patiriančių žmonių. 

 

„Savas muziejus“ išsiskiria savo užmoju ir kokybe, – teigia projekto partnerė, psichiatrė, meno terapeutė Nijolė Goštautaitė-Midttun. – Pirmiausia išbandytomis veiklomis ir įsitraukusių įvairių muziejų skaičiumi, galimybėmis naudotis turimomis kolekcijomis ir parodomis, dalyvavusių specialistų įvairove – tai naujos kokybės projektas.“  

 

Kitas svarbus projekto „Savas muziejus“ išskirtinumas – tarpdiscipliniškumas. Bendradarbiaujant menininkams, edukatoriams, sveikatos, psichologijos ir meno terapijos ekspertams, sukurtos, išbandytos ir atrinktos vertingiausios tarpdisciplininiu bendradarbiavimu grįstos praktikos. 

 

Projekto „Savo muziejus“ tikslas – plėsti muziejaus siūlomų veiklų įvairovę ir prieinamumą specialiųjų poreikių turinčioms ir atskirtį patiriančioms auditorijoms. Tai nuoroda į savą, asmeninį muziejų, kaip į vidinių patirčių, jausmų ir asmeninių kompetencijų buveinę. Projekto mokymų partneriai: viešosios įstaigos „Draugiški autizmui“, „Paramos vaikams centras“, „Psichikos sveikatos iniciatyva“.