Bičiulių kortelė

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus bičiulių kortelė – Jūsų raktas į istorijos ir kultūros lobyną!  


 Kas yra LNDM bičiulių kortelė?  

 

Ši kortelė – tai daugiau nei bilietas į parodas ar renginius. Ji jungia tuos, kurie brangina paveldą ir siekia jį išsaugoti ateities kartoms.  

 

Bičiulių kortelės pavadinimas turi ypatingą reikšmę ir simboliką. Jis siejamas su muziejaus ištakomis ir XX a. pradžioje veikusia Vilniaus mokslo ir meno bičiulių draugija, kurios narius vienijo bendra vizija ir atsakomybė už meno ir istorinio paveldo sklaidą.  

 

Šiandien Bičiulių kortelė simbolizuoja tęstinį visuomenės indėlį į kultūros puoselėjimą, suteikdama galimybę ne tik atrasti unikalų meno ir istorijos pasaulį, bet ir tapti jo dalimi. 

 

 Prisijungę prie muziejaus bičiulių bendruomenės ne tik prisidėsite prie vienijančios bendravimo, emocinės gerovės, savęs ir pasaulio pažinimo aplinkos kūrimo bei tapsite įkvėpimo šaltiniu kitiems, bet ir turėsite galimybę naudotis išskirtinėmis muziejaus teikiamomis privilegijomis. 

 

   

Bičiulių kortelės teikiamos privilegijos:  

 

  • Nemokamas LNDM muziejų lankymas ištisus metus; 
  • 50 % nuolaida lydinčiam asmeniui; 
  • 30 % nuolaida el. parduotuvėje bei muziejų suvenyrų ir leidinių parduotuvėse (nenukainotoms prekėms); 
  • 50 % nuolaida ekskursijoms po parodas su gidu; 
  • Kvietimai į specialius renginius, skirtus tik šios kortelės turėtojams; 
  • El. naujienlaiškis su išskirtiniais mėnesio pasiūlymais tik šios kortelės turėtojams.

 

 

Bičiulių kortelę įsigyti galite Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus elektroninėje parduotuvėje ir ekspozicinių padalinių kasose.

 

 

Bičiulių kortelės įsigijimo ir naudojimo tvarkos aprašas

 

 
Įsigydami Bičiulių kortelę prisidedate prie garsios išeivijos menininkės, skulptorės Nijolės Šivickas kūrinių pargabenimo į Lietuvą.  

 

Apie Nijolę Šivickas 

Nijolė Šivickas – skulptorė, keramikė, išskirtinė menininkė, kurios kūrybinis kelias driekėsi per kelis žemynus. Gimė 1924 m. gegužės 25 d. Kėdainiuose, mirė 2018 m. rugsėjo 13 d. Bogotoje, Kolumbijoje. Ji – Kolumbijos politiko ir filosofijos profesoriaus Antano Mockaus motina. 

 

Kūrybinis kelias ir įtakos 

1944 m. pasitraukusi į Vokietiją, 1945–1950 m. studijavo Štutgarto dailės akademijoje, o 1950 m. apsigyveno Kolumbijoje. Ten toliau gilino keramikos žinias Juozo Bagdono studijoje Bogotoje. Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus Keramikos sekcijos narė. 

Nijolės Šivickas kūryba buvo glaudžiai susijusi su ikikolumbiniu menu, kuris jai tapo svarbiu įkvėpimo šaltiniu. Pamažu ji atsisakė tapybos ir grafikos, kuriai anksčiau didelę įtaką darė vokiečių ekspresionizmas. Pradžioje jos kūryba turėjo sąsajų su indigenistų judėjimu, tačiau vėliau tapo vis abstraktesnė ir kūrybiškesnė. 

 

Technika ir stilistika 

Nijolė Šivickas daugiausia kūrė iš molio – formavo įvairaus dydžio skulptūras, objektus ir instaliacijas. Savo darbus išdegdavo itin aukštoje – daugiau nei 1000 °C – temperatūroje ir taip išgaudavo sodrias tamsiai raudonas, geltonas, juodas spalvas bei užtikrindavo kūrinių tvirtumą. Taip pat eksperimentavo su metalu ir kitomis medžiagomis, ieškodama naujų meninių išraiškos formų.  

Šaltinis: https://www.limis.lt/personalities/3968973