Tarptautinė konferencija „Archyvų studijos, šaltinių studijos – tendencijos ir pasiekimai“

© LDM Prano Gudyno restauravimo centras

2017 m. spalio 25–27 d. Tbilisyje (Gruzijoje) vyko antroji tarptautinė konferencija „Archyvų studijos, šaltinių studijos – tendencijos ir pasiekimai“. Konferenciją rengė Nacionalinis Gruzijos archyvas, siekdamas plėsti Gruzijos ir užsienio specialistų bendravimą, gilinti tarptautinę istorinių, šaltinių studijų diskusiją, aptarti raštijos paveldo saugojimo klausimus. Konferencijoje dalyvavo Didžiosios Britanijos, Gruzijos, Indonezijos, Japonijos, JAV, Lenkijos, Lietuvos, Suomijos, Vokietijos archyvų, universitetų, tyrimų centrų bei fundacijų, muziejų specialistai. Buvo pristatyti 55 pranešimai.

P. Gudyno restauravimo centro restauratorės dr. Dalios Jonynaitės pranešimo tema „Pažeistų pergamentų restauravimas, taikant aplinkos estetikos principus: specifinių sričių tyrimai ir naujos technikos“.
Dr. Dalia Jonynaitė vadovavo ir praktiniam seminarui, kuriame dalyvavo kolegos iš Nacionalinio Gruzijos archyvo ir Nacionalinio rankraščių centro. Seminaro metu panaudojant tekstilinę medžiagą su Goretekso membrana ir magnetinę tiesinimo sistemą buvo ištiesintas vienas apdegęs lapas iš XIV a. rankraštinės knygos „Žamin Gulan“ (F1446, knygą sudaro 213 puslapių, viršeliai neišlikę), nukentėjusios Calki vienuolyno gaisre apie 1923 m. Nors patyrusi archyvo restauratorė Meri Akhobadze rankraštį restauruoja kitu metodu, naujasis būdas pripažintas alternatyviu ir labiau tausojančiu.

Dr. Dalia Jonynaitė