Tarp apdovanotųjų – keturi Lietuvos dailės muziejaus darbuotojai

2017 m. gruodžio 14–15 d.

LR kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir muziejininkė Dalia Bernotaitė-Beliauskienė. Fot. G. Savickis

Gruodžio 14–15 d. Lietuvos Respublikos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson iškilmingai įteikė 2017 metų Kultūros ministerijos premijas. Džiaugiamės ir sveikiname apdovanotus kolegas Dalią Tarandaitę, Dalią Bernotaitę-Beliauskienę, Rasą Bieliauskaitę-Mikolaitienę ir Ernestą Parulskį.

 

Gruodžio 14 d. Vilniaus rotušėje vykusioje ceremonijoje už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą premija skirta Lietuvos dailės muziejaus Liaudies meno skyriaus vedėjai, etnografei, istorikei Daliai Bernotaitei-Beliauskienei.

 

Premija už muziejininkystės darbus įteikta Lietuvos dailės muziejaus Vaizduojamosios dailės skyriaus vyriausiajai dailėtyrininkei, rinkinio kuratorei Daliai Tarandaitei.

 

Lietuvos dailės muziejaus P. Gudyno restauravimo centro Keramikos restauravimo skyriaus vadovė Rasa Bieliauskaitė-Mikolaitienė premija įvertinta už muziejų vertybių restauravimo darbus.

 

Gruodžio 15 d. Kultūros ministerijoje premija už nuopelnus publicistinėje veikloje buvo įteikta eseistui, menotyrininkui, Nacionalinės dailės galerijos kuratoriui Ernestui Parulskiui. Iki 2017 m. įvairiuose kultūros ir meno leidiniuose, žurnaluose ir interneto portaluose publikuota daugiau nei pusė tūkstančio įvairių žanrų E.Parulskio tekstų – esė, kultūros komentarų ir apsakymų.

 

Premijos už publicistiką taip pat skirtos poetui, rašytojui Liutaurui Degėsiui ir eseistui Gediminui Kajėnui. Bronio Savukyno premija įvertintas vertėjas, kultūrologas ir pirmasis „Naujojo Židinio-Aidų“ vyriausiasis redaktorius Petras Kimbrys.

 

Kultūros ministerijos premijos kasmet skiriamos už kultūros ir meno darbuotojų profesinę veiklą, įvertinti geriausius jų pasiekimus ir darbus

 

Kultūros ministerijos pranešimas: https://lrkm.lrv.lt/lt/naujienos/iskilmingai-iteiktos-kulturos-ministerijos-premijos

 

LR kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir muziejininkė Dalia Tarandaitė. Fot. G. Savickis
LR kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir muziejininkė Rasa Bieliauskaitė-Mikolaitienė. Fot. G. Savickis
LR kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir menotyrininkas Ernestas Parulskis. Fot. T. Kapočius
Menotyrininkas Ernestas Parulskis. Fot. T. Kapočius