Sveikiname Vilnių ypatingos 700 metų sukakties proga!  

Šiemet toliau puoselėsime turtingą Vilniaus praeitį menančių Radvilų rūmų projektą, o meno mylėtojams atversime dalį atnaujintų rūmų erdvių. Šiuo projektu siekiama ne tik priminti, kokia inovatyvi buvo garsioji Radvilų giminė, jos meilę menui bei kitoms kultūroms, bet ir įgyvendinti atviro pasaulinio meno viziją pačioje Vilniaus širdyje.  

 

Sveikindamas Vilniaus miestą, vystomą projektą ir rūmų kairiajame flygelyje pavasarį atidaromą parodą pristato Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus generalinis direktorius dr. Arūnas Gelūnas:  

„Įsibėgėjant Vilniaus vaivados Jonušo Radvilos rezidencinių rūmų, negailestingai niokotų nuo pat jų pastatymo 1653-iaisiais, atkūrimo ir pritaikymo dailės muziejaus reikmėms projektui, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus su džiaugsmu praneša, kad 700-ojo Vilniaus miesto gimtadienio proga šių rūmų kairiajame flygelyje šių metų kovo 15 dieną atveria išskirtinę Vakarų Europos tapybos ekspoziciją „Gyvastingieji senojo pasaulio profiliai“. Joje pristatoma vertingiausia muziejaus rinkinio dalis, XX a. pirmoje pusėje patekusi iš dosnių donatorių, tokių kaip grafas Vladislovas Tiškevičius, ir kitų geradarių rankų. 2023 m. kovo 15 dieną Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui sukanka 90 metų.“  

 

 

Daugiau apie projektą kviečiame skaityti: https://www.interjeras.lt/naujiena/kaip-ir-kada-atgims-radvilu-rumai