Susikurkite apsauginį amuletą namuose!

Edukacija šeimai pagal parodą „Ukrainos civilizacijos. Nuo Tripolės kultūros, skitų aukso iki Maidano“

Jau tikriausiai girdėjote apie chazarų amuletus, antų „marsiečius“, eksponuojamus parodoje „Ukrainos civilizacijos. Nuo Tripolės kultūros, skitų aukso iki Maidano“. Siūlome patiems susikurti apsauginį amuletą iš druskos ir miltų.

 

Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus edukatorius Gustas Jagminas detaliai aprašė visą kūrybos procesą.

 

Jums reikės:

 

   – puodelio miltų (apie 200 g kvietinių, bet gali būt ir ruginiai, aš naudojau sijotus speltos kviečių smiltus);

   – pusės puodelio smulkios druskos;

   – pusės puodelio šilto vandens;

   – 1 šaukštelio bulvių krakmolo (nebūtinai).

 

Iš tokio mišinio kiekio man pavyko pasiruošti tešlos keturiems amuletams.

 

 

Miltus ir druską gerai išmaišome (galime įdėti arbatinį šaukštelį bulvių krakmolo – tešla bus dar plastiškesnė). Tada supilame pusę puodelio (apie 100 g) šilto vandens ir dar kartelį labai gerai viską išmaišome. Išmaišę tešlą, ant stalo paskleidžiame šiek tiek sausų miltų ir toliau minkome rankomis. Minkome tol, kol gausime konsistenciją, panašią į molio (man teko minkyti apie 10 minučių). Paruošta tešla neturi lipti prie rankų! Jeigu limpa – minkykime toliau, kol nelips, o tada jau galime pradėti lipdyti.

 

Atsignybkime tiek, kiek reikia, tešlos, o likusią įvyniokime į foliją, kad neišdžiūtų. Modeliavimui labai tinka mediniai įrankiai: degtukai, pieštukai, teptuko kotai, kepimo mentelės, vienkartiniai iešmukai, taip pat galima lipdyti tiesiog rankomis. Nepamirškime padaryti virvutei skylutę, ją geriausia pradurti mediniu iešmuku.

 

Nulipdę amuletus, juos išdžioviname. Išdžiūvę jie tampa kieti ir tvirti it keramika. Savuosius aš džiovinau ant radiatoriaus (paklojęs folijos) ir teko laukti bene parą. Jeigu norite greičiau, galite džiovinti orkaitėje 70 laipsnių temperatūroje 1 – 1,5 val. (orkaitės durelės turi būti šiek tiek praviros).

 

Kai viskas baigta – išdžiovinta, amuletus galime padekoruoti spalvomis, pasendinti ir taip jiems suteikti papildomų prasmių bei galių. Aš naudojau kiaušininės temperos dažus, kuriuos pasidariau pats, bet dekorui puikiausiai tiks ir paprasčiausias guašas. Dažams išdžiūvus, dirbinius galite nulakuoti PVA (lipalo) klijais arba nupurkšti plaukų laku, taip dažų paviršiai taps atsparesni trinčiai ir drėgmei.

 

Galiausiai jums belieka įsiverti virvutę ir nešioti apsauginį amuletą. Tegu jis saugo sveikatą, suteikia jėgų ir nubaido visus blogio gaivalus!

 

Jūsų sukurtų amuletų nuotraukas siųskite el. paštu

ldmedukacijos@gmail.com

 

Autorius apdovanosime, o darbus parodysime virtualioje parodoje!