Nacionalinėje dailės galerijoje veikia Ezopo kalbą tyrinėjanti paroda

2020 m. gegužės 19 d. – 2020 birželio 28 d.

Parodos fragmentas. Fot. Gintarė Grigėnaitė

Gegužės 19 d. Nacionalinėje dailės galerijoje lankytojams atveriama dar kovo 20 d. turėjusi atsidaryti Rūtos Junevičiūtės paroda „Aisopika“, besiremianti senovės graikų pasakėtininko Ezopo (Aisōpos) vardu. Joje menininkė iš jaunosios kartos perspektyvos žvelgia į daugialypę kultūrinę Ezopo kalbos reikšmę, susieja ją su skirtingų kartų ryšiais, adaptavimosi, komunikacijos ir įtampos įveikos formomis.

 

Įgyvendindama parodos sumanymą, R. Junevičiūtė pakvietė bendradarbiauti architektą Justiną  Dūdėną, dizainerę Gailę Pranckūnaitę, menininkę Anastasiją Sosunovą ir choreografę Grėtę Šmitaitę, kurie, atliepdami autorės idėją, pasiūlė ekspozicijos erdvinį ir grafinį modelį bei literatūrinius tekstus, susijungiančius į daugiaplanę visumą su parodoje pristatomu R. Junevičiūtės videofilmu „Stendalio sindromas“ (2020).

 

Parodos fragmentas. Fot. Gintarė Grigėnaitė

Parodos architektūra sumanyta kaip erdvinis Ezopo kalbos modelis. Kartu tai ir įsivaizduojama minties struktūra, kuria remdamasi menininkė klausia, ar dar funkcionuoja mąstymo ir derybų modeliai bei bendravimo kodai, susiformavę autoritarinio režimo aplinkoje? Kaip nūdienos kolektyve vyksta žinių cirkuliacija ir mokymosi procesai bei kaip paveldėti modeliai veikia dabarties iššūkius.

 

Rūta Junevičiūtė 2018 m. baigė skulptūros specialybės magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Šiuo metu ji toliau tobulinasi Amsterdamo teatro ir šokio akademijoje.

 

 

Paroda Nacionalinėje dailės galerijoje veiks iki birželio 28 d.

 

 

Projektą remia: Exterus, Fundermax.

 

Parodos įgyvendinimą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

 

 

 

Karantino taisyklės, kurių prašome lankytojus laikytis, švelnėja, bet išlieka. Lauksime muziejuje lankytojų, kurie pasiruošę nuolat dėvėti apsauginę kaukę, išlaikyti ne mažesnį nei 2 metrų atstumą nuo kitų asmenų, atkreips dėmesį į ant grindų esančias informacines linijas, atsižvelgs į muziejaus darbuotojų prašymus, laikysis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Vienu metu galerijoje gali būti ne daugiau kaip 200 lankytojų. Rūbų ir daiktų palikti rūbinėje negalima. Taip pat, esant galimybei, už muziejaus bilietą ir kitas paslaugas atsiskaitys banko kortele.

 

Nuo birželio 2 d. NDG ekspozicijas ir laikinas parodas bus galima apžiūrėti ir užsisakius ekskursijas – rašykite edukacija@ndg.lt arba skambinkite (85) 219 59 61.

 

Taip pat lankytojams yra parengti tekstiniai savarankiško lankymosi maršrutai po nuolatinę ekspoziciją ir L. Katino parodą “Raudona krisdama virsta balta”.

 

Galima užsisakyti nuotolinius NDG edukacijos užsiėmimus. Registracija tel. (85) 219 59 61 arba el. paštu: edukacija@ndg.lt

 

 

Lankytojai aptarnaujami, parodos, ekspozicijos veikia

  • Antradieniais–trečiadieniais – 11.00–19.00 val.
  • Ketvirtadieniais – 12.00–20.00 val.
  • Penktadieniais–šeštadieniais – 11.00–19.00 val.
  • Sekmadieniais – 11.00–17.00 val.
  • Galerija nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis
  • Valstybinių švenčių išvakarėse dirba valanda trumpiau

 

Parodų, ekspozicijų lankymo kainos

  • Suaugusiesiems – 5 €
  • Kaina su nuolaida – 2,50 €
  • Gido paslaugos – 10 €, užsienio kalba – 15 €

 

Jau veikia kavinė ir knygynas. Laukiame!