Meno kritikos apdovanojimuose įvertinti Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus darbuotojai

Fot. Audrius Solominas

Birželio 1 d. LNDM Nacionalinėje dailės galerijoje įvyko antrieji Meno kritikos apdovanojimai. Renginio metu įvertinti reikšmingiausi praėjusių metų meno kritikos tekstai, reiškiniai. Džiaugiamės ir didžiuojamės Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus kolektyvo narėmis ir nariais, pelniusiais solidžius įvertinimus Meno kritikos apdovanojimuose.  

 

Ilgosios formos meno kritikos kategorijoje apdovanota Vytauto Kasiulio dailės muziejaus direktorė Ilona Mažeikienė ir LNDM Rinkinių apskaitos, tyrinėjimo, saugojimo centro Vaizduojamosios dailės skyriaus vedėja Regina Urbonienė už sudarytą prisiminimų knygą lietuvių, anglų ir prancūzų kalbomis „Žibuntas Mikšys. Kad būt sugrįžtama / Hoping for a Homecoming / Pour qu’on revienne“. 

 

Ilona Mažeikienė ir Regina Urbonienė. Fot. Audrius Solominas

Toje pačioje kategorijoje apdovanojimu įvertinta Giedrė Jankevičiūtė ir Andrzejus Szczcerskis už sudarytą tarptautinės LNDM ir Nacionalinio muziejaus Krokuvoje parodos katalogą „Vilnius, Wilno, Vilne 1918-1948: vienas miestas – daug pasakojimų“. 

 

Organizatorių teigimu, ilgosiosis formos meno kritika gali įtaigiai skleistis meistriškai parengtame pokalbyje, įsišaknyti dialogiškai sudarytos knygos struktūroje, atsiverti kremtant sudėtingas temas ar atidžiai įsiklausant į jau žinomų autorių mintį. 

 

Trumposios formos kategorijoje apdovanojimą pelnė LNDM Nacionalinės dailės galerijos vyriausiasis kuratorius Ernestas Parulskis už tekstą „Pamačius spektaklį, dėl parodos neverkiama“. 

 

Ernestas Parulskis. Fot. Audrius Solominas

Šios kategorijos laureatai išrinkti siekiant pasidžiaugti tiek tekstais, kurie patys tampa kūriniais, tiek dalyko išmanymu ir gebėjimu atsitraukti nuo kūrinių autorių intencijų, kritiškai ir smalsiai pažvelgti į tai, kokias reikšmes paroda sukuria sutikusi žiūrovus ir kontekstus.  

 

Sveikiname!  

 

Taip pat didžiuojamės visomis LNDM bendruomenės narių darbų nominacijomis šių metų apdovanojimuose: Eglės Marijos Želvytės nominacija už video klipų ciklą „Pokalbiai muziejuje“ Ilgosios formos kategorijoje, LNDM Nacionalinės dailės galerijos renginių kuratorės Godos Aksamitauskaitės už organizuotą meno kuratorių diskusijų ciklą „Einant ilgesniu keliu“ nominaciją Metų reiškinio kategorijoje. 

 

Goda Aksamitauskaitė. Fot. Audrius Solominas

Antrą kartą vykstančius apdovanojimus organizuoja LNDM Nacionalinė dailės galerija, Šiuolaikinio meno centras, Artnews.lt  

 

Projektą finansuoja

Taip pat žiūrėkite

Galerija

Meno kritikų apdovanojimai. Renginio akimirkos. Fot. Audrius Solominas

Renginys

Sveikiname antrųjų Meno kritikos apdovanojimų laureatus