Ekskursija su dailininku Juozu Galkumi. Po jos – edukacija visai šeimai

Juozas Galkus. Plakato „Juozo Galkaus plakatų paroda“ eskizas. 1980. Lietuvos literatūros ir meno archyvas

Šiuo metu pamatyti gyvai ryškiausio Lietuvos plakatisto Juozo Galkaus parodos „Ne tik gatvei…“ neįmanoma, bet galima kartu su maestro po ją pasivaikščioti virtualiai. „Plakatas – dailės kūrinys, bet ne muziejui, o gatvei“, – taip dailininkas apibūdino nevienareikšmį ilgus metus jo puoselėto žanro paskirtį.

 

https://www.youtube.com/watch?v=hSuPhG-EttI 

 

Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus edukatorius Gustas Jagminas siūlo būnant su vaikais namuose – pamėginti susikurti plakatą koliažo technika. 

Susipažinę su plakato meno ypatumais, keliaukite prie savo darbo stalo, ant kurio netrūktų senų laikraščių ir žurnalų, šiek tiek spalvoto popieriaus, guašo ar akrilo dažų, žirklių ir klijų. Visas minėtas priemones galima rasti bene kiekvienuose namuose, o jeigu neturite guašo ar klijų, juos nesunkiai įsigysite bet kurioje didesnėje maisto prekių parduotuvėje. Dar reikalingas vienas A4 ar A3 formato storesnio piešimo popieriaus lapas, ant kurio ir kursite plakatą. Taigi jau esate pasiruošę sukurti plakatą koliažo technika. Būkite žaismingi ir patys save nustebinkite – koliažo technika tikrai atveria tokią galimybę. Karpykite ir klijuokite laikraščių iškarpas, jas jungdami kurkite netikėtas prasmes. Baigę karpymo ir klijavimo kūrybinę dalį, plakatą galite dar pagyvinti piešdami guašu. Šriftus, užrašus plakate galite kurti tiek guašu, tiek panaudodami laikraščių ir žurnalų iškarpas (dėlioti po vieną iškirptą raidę arba po visą žodį). Smagios kūrybos ir spalvingų įspūdžių!