Edukacinė programa parodoje „Uždegta Monmartro ugnies: Rokiškio dvaro meno kolekcija“

2020 m. liepos 9 d. – spalio 31 d.

Konstantinas Tyzenhauzas. Gaidukas

Grafas ir paukščiai

 

Kviečiame susipažinti su grafų Tyzenhauzų pomėgiais. Nors jų herbe pavaizduotas buivolas, tačiau XIX a. gyvenęs Konstantinas Tyzenhauzas domėjosi ornitologija. Jis pats gamino paukščių iškamšas, piešdavo jų atvaizdus. Pomėgį menams ir mokslams puoselėjo ir kiti giminės atstovai. Apžiūrėję parodos eksponatus, įvairiomis dailės priemonėmis kursime paukščius.

 

Edukacinis užsiėmimas skirtas ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams. Pritaikomas ir specialių poreikių turintiems asmenims.

 

 

Paveikslų siužetų pėdsakais

 

Parodoje susipažinsime su Tyzenhauzų kolekcija, kurioje yra ne tik šios giminės portretų, bet ir biblinius siužetus iliustruojančių paveikslų. Tyrinėsime, kuo svarbi buvo Judita, kodėl būtent taip vaizduojamas šv. Jonas Krikštytojas ir kiti Biblijos personažai. Praversime duris ir į asmeninį grafų gyvenimą, kuriame netrūko nei įdomių vyrų, nei stiprių moterų. Praktinėje dalyje specialiame popieriuje raižysime įsimintiniausius paveikslų fragmentus.

 

Edukacinis užsiėmimas skirtas vidutinio ir vyresniojo amžiaus moksleiviams, jaunimui. Pritaikomas ir specialių poreikių turintiems asmenims.

 

 

 

 

 

Edukaciniai užsiėmimai vyksta Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) antradieniais–penktadieniais 11–17 val.

 

Užsiėmimo kaina vienam moksleiviui – 1 Eur.

 

Ikimokyklinukai, našlaičiai ar tėvų globos netekę vaikai, neįgalieji ir juos lydintys asmenys užsiėmimus lanko nemokamai.

 

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel.: 8 659 58056, (8 5) 212 4258