Dailės ir mokyklose dėstomų disciplinų virtualios integruotos pamokos, nagrinėjančios XVI-XIX a. Vakarų Europos tapybą

Fot. Gintarė Grigėnaitė

Paįvairinti pamokas galima ir virtualiai, nekeliant kojos iš klasės! Lavinkite visapusišką pažinimą, semdamiesi įkvėpimo iš meistrų – įvairių disciplinų mokytojus ir klases kviečiame susitikti integruotose pamokose ir kartu nagrinėti senąją Vakarų Europos dailę. Lietuvių kalbos ir literatūros pamokų temas papildysime mitologijos žodynu, dailės – stilių ir epochų pažinimu, tikybos, etikos ir pilietiškumo – aktualiais bibliniais pasakojimais, o fizikos – realistinio vaizdavimo ypatumų ir optinių prietaisų panaudojimo pristatymu.

 

 

Dailės istorijos ir tikybos pamoka ,,Biblijos abėcėlė

 

9–12 klasių moksleiviams

 

Susipažinsime su Kornelio van Harlemo (1562–1638) paveikslu, kuriame ieškosime paslėptų simbolių arba jų reikšmių ir kūrinyje esančių paralelių, jungsime į visumą simbolius bei alegorijas. Tyrinėdami paveikslą, pastebėsime daiktus, įamžintus įvykius arba reiškinius nevienpusiškai, netradiciškai, įžvelgdami ne tik akivaizdžias, bet ir paslėptas savybes bei sąsajas. Stebėdami paveikslo reprodukciją pristatysime savo interpretacijas, atliksime kūrybinę užduotį.

 

 

Fizikos ir dailės pamoka ,,Camera obscura – tamsioji kamera“

 

7–10 klasių moksleiviams

 

Aptarsime teoriją, kad staigus posūkis realistinio vaizdavimo link Renesanso epochos dailėje yra optinių prietaisų, tokių kaip išgaubti veidrodžiai, camera obscura (liet. tamsus kambarys), naudojimo rezultatas. Prisiminsime šviesos sklidimo dėsnį, atidžiau pažvelgsime į senosios dailės kūrinius, atliksime užduotis ,,Dailės istorija“ ir ,,Tamsioji kamera“.

 

 

 

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. 8 659 58066, el. p. radvilos.edukacija@lndm.lt

Virtualaus užsiėmimo kaina grupei – 20 Eur.