Radvilų rūmų dailės muziejaus nuotoliniai edukaciniai užsiėmimai mokiniams

Fot. Gintarė Grigėnaitė

Protesto meno teritorija

 

9–12 klasių moksleiviams

 

Virtualiai susipažinsime su parodos ,,Protesto menas: sovietmečio nepaklusnieji“ menininkų, kūrusių ideologinio diktato, cenzūros ir judėjimo laisvės ribojimo sąlygomis septintojo–devintojo dešimtmečio Sovietų Sąjungoje, kūryba.  Diskutuosime apie kūrėjų meninį ir idėjinį gyvenimą, draudimus ir cenzūrą, kūrybinės laisvės siekį. Protesto meno teritorijoje atliksime kūrybines užduotis, ieškosime menininkų ,,paslėptų“ minčių.

 

Užsiėmimas vedamas Zoom platformoje.

 

 

Fizikos ir dailės pamoka „Camera obscura – tamsioji kamera“

 

7–8 klasių moksleiviams

 

Aptarsime teoriją, kad staigus posūkis realistinio vaizdavimo link Renesanso epochos dailėje yra optinių prietaisų, tokių kaip išgaubti veidrodžiai, camera obscura (liet. tamsus kambarys), naudojimo rezultatas. Prisiminsime šviesos sklidimo dėsnį, atidžiau pažvelgsime į senosios dailės kūrinius, atliksime užduotis ,,Tamsioji kamera“ ir ,,Dailės istorija“.

 

Užsiėmimas vedamas Zoom platformoje bendradarbiaujant su fizikos mokytojais.

 

 

Tikybos pamoka „Biblijos abėcėlė“

 

9–12 klasių moksleiviams

 

Susipažinsime su Kornelio van Harlemo (1562–1638) paveikslu, kuriame ieškosime paslėptų simbolių arba jų reikšmių ir kūrinyje esančių paralelių, jungsime į visumą simbolius bei alegorijas. Tyrinėdami paveikslą, pastebėsime daiktus, įamžintus įvykius arba reiškinius nevienpusiškai, netradiciškai, įžvelgdami ne tik akivaizdžias, bet ir paslėptas savybes bei sąsajas. Stebėdami paveikslo reprodukciją pristatysime savo interpretacijas, atliksime kūrybinę užduotį.

 

Užsiėmimas vedamas Zoom platformoje bendradarbiaujant su tikybos mokytojais.

 

 

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel.: 8 659 58066, el. p. radvilos.edukacija@lndm.lt

 

Užsiėmimai nemokami!