LNDM pristato Lietuvos paviljonui šešiasdešimtojoje Venecijos meno bienalėje skirtą leidinį: Pakui Hardware ir Marija Teresė Rožanskaitė „Uždegimas“ 

Fot. Gintarė Grigėnaitė

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (LNDM) pristato leidinį Uždegimas“, reprezentuojantį Lietuvos paviljoną šešiasdešimtojoje Venecijos tarptautinėje meno bienalėje. Balandžio 20 d. duris pravėrusiame paviljone, kurį prodiusuoja LNDM, Lietuvai atstovauja „Pakui Hardware“ (Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda) ir Marija Teresė Rožanskaitė (1933–2007). Menininkų darbus sieja medicinos, kontrolės, natūralių, kosminių ir pramoninių vietovaizdžių temos. Paviljone, o kartu ir leidinyje, susijungia skirtingų kartų menininkų patirtys, tyrinėjamas (post)žmonių kūnų uždegimas, sąlygotas šių dienų ekonominių ir socialinių aplinkybių. Įkvėpimo semiamasi iš Rupos Maryos ir Rajaus Patelio naujausios knygos „Įsiplieskę: gilioji medicina ir neteisingumo anatomija“ (angl. Inflamed: Deep Medicine and the Anatomy of Injustice), kurioje uždegimo sąvoka pasitelkiama kaip metafora, nurodanti žmonijos ir planetos patiriamą sisteminę skriaudą. 

 

Leidinyje publikuojami Arūno Gelūno, Estelle Hoy, „Išora x Lozuraitytė Studio“, Valentino Klimašausko, Ingos Lāce ir João Laios tekstai. Kaip teigia tekstų autoriai, bendras Rožanskaitės ir „Pakui Hardware“ kūrybos pristatymas sujungia veikiančiuosius, aplinkas ir krizių akimirkas, kad pasiūlytų metabolinę pusiausvyrą ir „atvėsintų“ liepsnojančius žmogaus ir planetos kūnus. 

 

„Visame pasaulyje garsaus šiuolaikinių menininkų dueto „Pakui Hardware“ vizionieriškas žvilgsnis provokuojančiai sminga į opias žmonijos problemas – pandeminiuose, socialiniuose, ekonominiuose ir kariniuose uždegimuose besikankinančius mūsų ir planetos kūnus“, – sako Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus generalinis direktorius dr. Arūnas Gelūnas – Lietuvos paviljono Venecijos bienalėje komisaras.   

 

Leidinį „Uždegimas“ skaitytojai gali įsigyti Venecijos bienalėje ir LNDM elektroninėje parduotuvėje 

Taip pat žiūrėkite

Leidinys

Pakui Hardware ir Marija Teresė Rožanskaitė. UŽDEGIMAS. Šešiasdešimtoji tarptautinė meno paroda. Venecijos bienalė. Lietuvos paviljonas