Laiko sentimentai

2022 m. balandžio 15 d. – spalio 1 d.

Pastatomas Laikrodis. XX. a. II. p. Dovanotas akcijos „Neišmesk manęs“ metu. Fot. Ingrida Mockutė-Pocienė

Nuo balandžio 15 d. Laikrodžių muziejuje veikia paroda „Laiko sentimentai“, kurios lankytojai kviečiami susipažinti su Klaipėdos miesto gyventojų padovanotais laikrodžiais.

 

Laikrodžiai – kiekvieno mūsų kasdienybės palydovai. Prieš tūkstančius metų žmogus laiką skaičiavo ne tik stebėdamas mėnulį ir saulę, bet ir atsižvelgdamas į saulės padėtį danguje. Vėliau sukūrė saulės, vandens, ugnies ir smėlio laikrodžius, kuriuos amžių tėkmėje keitė vis modernėjantys laiko skaičiavimo prietaisai.

 

Šioje parodoje eksponuojami Klaipėdos gyventojų atnešti XX a. laikrodžiai. Paroda skirta Klaipėdos miesto 770-ajam gimtadieniui, siekiant atskleisti, kad ir laikrodis yra visų mūsų istorijos dalis. Žmonėms šie laikrodžiai buvo ir vis dar yra brangūs bei ypatingi. Norėdami išsaugoti ir ateities kartoms palikti savo laikrodį, jie jo neišmetė, o atnešė į Laikrodžių muziejų.

 

Sudėtinga apibūdinti minėto laikotarpio laikrodžių apdailai naudotų formų ar stilių kriterijus. Apžvelgus esamų laikrodžių formas, galima įžvelgti XVIII a. klasicizmo, XIX a. istorizmo bei XX a. pradžios modernizmo elementų.

 

Kiekvienas parodoje eksponuojamas laikrodis turi savo istoriją. Vieni buvo padovanoti jubiliejaus ar vestuvių proga, kiti gauti už nuopelnus ar įsigyti kaip ilgai lauktas pirkinys. Visi jie surinkti per akciją „Neišmesk manęs“.

 

 

 

Organizatoriai: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Laikrodžių muziejus

 

Kuratorė Agnė Jonikaitė

 

Koordinatorės: Eglė Rumbutytė-Šimienė, Giedrūda Kazonienė.

 

Liepų g. 12, LT-92114 Klaipėda
+370 46 410 413, +370 46 410 414
+370 46 410 417
laikrodziu.muziejus@lndm.lt
www.muziejai.lt/klm/index.htm