Laikas Klaipėdos spalvomis

2022 m. birželio 3 – 2023 m. sausio 31 d.

Nuo birželio 03 d. Laikrodžių muziejuje veikia paroda „Laikas Klaipėdos spalvomis“. Lankytojai yra kviečiami susipažinti su Klaipėdos moksleivių sukurtais laikrodžiais.

 

Šiais metais Klaipėdos miestas švenčia 770 metų gimtadienį. Tai išskirtinė proga atsigręžti į savo miestą, apsižvalgyti ir suvokti jo identitetą laiko tėkmėje. Kiekvieną miestą atspindi istoriniai pastatai, gatvės ir aikštės, nešančios žinutę iš praeities. Prakalbintos istorinės vietos pasakoja apie gyvenusių žmonių likimus ir jų indėlį formuojant miestą bei jo kultūrą. Galime sakyti, kad kiekvienas iš mūsų taip pat esame svarbi miesto dalis, prisidedanti prie jo kūrimo ir puoselėjimo.

Klaipėdos miesto gimtadienio proga 12-os Klaipėdos mokyklų mokiniai buvo pakviesti trumpam stabtelti ir pažvelgti į Klaipėdos miesto spalvas savo akimis. Atradimus, perskaitytas žinutes iš praeities ar ateities vizijas mokiniai atvaizdavo 70-ies laikrodžių ciferblatuose. Šie laikrodžiai – tai priminimas, kad miesto istoriją kuriame kiekvienas iš mūsų. Būkime istorijos dalimi.

 

 

Parodoje dalyvaujančios Klaipėdos mokyklos:

Hermano Zudermano gimnazija, Pauliaus Lindenau mokymo centras, „Smeltės“ progimnazija, „Aukuro“ gimnazija, „Aitvaro“ gimnazija, Vydūno gimnazija, „Vyturio“ progimnazija, Vitės progimnazija, „Versmės“ progimnazija, Eduardo Balsio menų gimnazija, „Vėtrungės“ gimnazija, Litorinos mokykla.

 

 

Prie parodos kuravimo prisidėjo Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazijos II‒III  klasės mokinės:  Karina Kalistratova, Sofija Vozniuk, Amelija Permenova, Anastasija Dukalskaja.

 

Organizatoriai: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Laikrodžių muziejus

 

Kuratoriai: Agnė Jonikaitė, Eglė Rumbutytė-Šimienė

 

Prie parodos kuravimo prisidėjo Klaipėdos „Aitvaro“ gimnazijos II – III klasės mokinės: Karina Kalistratova, Sofija Vozniuk, Amelija Permenova, Anastasija Dukalskaja.

Liepų g. 12, LT-92114 Klaipėda
(8 46) 410 413, (8 46) 410 414
(8 46) 410 417
laikrodziu.muziejus@lndm.lt
www.muziejai.lt/klm/index.htm