Atraskim Vilniaus upes – esančias ir dingusias

Kviečiame moksleivius į istorinį ir meninį edukacinį užsiėmimą lauke.

Ar įsivaizduojate, kaip tekėjo visiems, ypač vilniečiams, gerai žinoma upė Vilnia (Vilnelė) žiloje senovėje – 1323 m., kai Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas rašytiniuose šaltiniuose? Nustebsite, sužinoję, kad ji vingiavo pro dabartinę Katedros aikštę, Vrublevskio gatve, kur dabar rieda mašinos, pro Tilto gatvę, kur anksčiau išties buvo tiltas ir…

Kitus faktus apie dingusias Vilniaus upių senvages išgirsite keliaudami po visą Šventaragio slėnį kartu su gidu ir edukatoriumi. Pasivaikščiojimo metu visi turės galimybę nedideliame pieštiniame žemėlapyje žymėti, kaip ir kur tekėjo Vilniaus upės ir upeliai senaisiais laikais.

Esant ypač blogam orui, pasiūlysime didžiojoje muziejaus renginių salėje pažiūrėti filmuotą edukacinę kelionę ir išdalytuose žemėlapiuose pažymėti upių senvages.

 

 

 

Edukacija skirta 4–12 klasių mokiniams.

 

Užsiėmimai vedami Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val., grupėms iki 25 mokinių.

 

Bilieto kaina vienam moksleiviui – 1 EUR.

 

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. (8 5) 212 18 13.

 

Išsamesnė informacija apie edukacines programas skelbiama internetinėje svetainėje https://www.lndm.lt/tdm/tdmedu/ ir „Facebook“ paskyroje LNDM edukacijos