Vytautas Kasiulis (1918–1995): nuo Simno iki Paryžiaus

Dėmesio! Dėl koronaviruso ekspozicija neveikia iki 2021 m. sausio 31 d.

Vytautas Kasiulis. Gėlių turgus. XX a. 7 deš. Drobė, aliejus. © Kazickų šeimos kolekcija

Vytauto Kasiulio dailės muziejuje veikia paroda, skirta verslininko ir mecenato dr. Juozo Petro Kazicko ir dailininko Vytauto Kasiulio 100-mečių jubiliejams bei jų draugystei atminti. Lankytojams rodoma atnaujinta nuolatinė muziejaus ekspozicija „Vytautas Kasiulis (1918–1995): nuo Simno iki Paryžiaus“, kurią reikšmingai papildo kūrinių kolekcija iš Kazickų šeimos (JAV, Lietuva) rinkinių.

 

2018 m. birželio 13 d. Lietuvos dailės muziejus ir Kazickų šeimos fondas pakvietė  svečius į  parodos „Vytautas Kasiulis (1918–1995): Nuo Simno iki Paryžiaus“ pristatymą Vytauto Kasiulio dailės muziejuje (A. Goštauto g. 1, Vilnius). Nuolatinė muziejaus ekspozicija atnaujinta iki šiol neeksponuotais Vytauto Kasiulio kūriniais, praturtinta biografine didaktika bei naujomis menininko kūrybos įžvalgomis. Svarbiausias atnaujintos ekspozicijos akcentas ir puošmena – tai pirmą kartą muziejuje pristatomi Vytauto Kasiulio kūriniai iš mecenato ir filantropo dr. Juozo Petro Kazicko šeimos kolekcijos JAV bei Vilniaus rezidencijos. Ši Kazickų šeimos kolekcija Vytauto Kasiulio dailės muziejuje bus rodoma vienerius metus ir veiks iki 2019 m. birželio 23 d. Renginio svečiai taip pat galėjo susipažinti su apžvalgine gausiai iliustruota stendine paroda, pristatančia dr. Juozo P. Kazicko gyvenimo ir veiklos kelią.

 

Simboliška, jog šiemet minime ne tik atkurtos Lietuvos valstybės bet ir dviejų ryškų pėdsaką Lietuvos kultūros istorijoje palikusių asmenybių – dailininko Vytauto Kasiulio ir jo bičiulio mecenato dr. Juozo P. Kazicko, gimimo šimtmečius. Juos abu stipriai susiejo pirmoji pažintis, atsitiktinai užsimezgusi dar prieškario sporto aikštyne, atsinaujinusi abiem jau palikus Tėvynę, užsiėmus bendrais Paryžiaus galerijos reikalais. Dr. Juozo P. Kazicko finansinės paramos dėka 7–9 dešimtmečiais Vytautas Kasiulis, išsinuomojęs Galerie Royal Paryžiaus centre turėjo dar didesnes galimybes reklamuoti savo kūrybą, plėtoti galeristo veiklą, prekiauti antikvariniais dirbiniais ir kitais meno kūriniais. Dr. Juozo Kazicko kviečiamas, menininkas sėmėsi  naujų kūrybinių paskatų bičiuliui priklausiusioje viloje Bahamose, viešėjo svetinguose Aleksandros ir Juozo namuose Niujorke. Dr. Juozas Kazickas yra parėmęs ne vieną lietuvių menininką. Vytautas Kazimieras Jonynas, Vytautas Kašuba, Vladas Vildžiūnas taip pat yra sulaukę mecenato dėmesio ir paramos.

 

Renginyje dalyvavo mecenato ir filantropo dukra, JAV ir Lietuvos visuomenės veikėja, jubiliejinio minėjimo iniciatorė Jūratė Kazickaitė su broliais bei jų šeimomis: Lucy ir Juozu M. Kazickais, Jonu A. Kazicku (Niujorkas), menininko sūnus Vytautas Kasiulis su žmona Nelly (Paryžius), Lietuvos dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys, direktoriaus pavaduotoja mokslui Laima Bialopetravičienė, Kazickų šeimos fondo Niujorko biuro generalinė direktorė Neila Baumilienė, Vilniaus biuro programų vadovė Agnė Vertelkaitė. Renginį vedė Vytauto Kasiulio dailės muziejaus vadovė, dailėtyrininkė Ilona Mažeikienė. Buvo demonstruojama filmo „Vytautas Kasiulis (1918–1995): Iki Paryžiaus ir atgal“ (2013)  (kūrėja – žurnalistė Edita Mildažytė) ištrauka.

 

Vytauto Kasiulio dailės muziejus dėkoja ištikimiems bičiuliams, nuolatiniams talkininkams, kūrinių skolintojams  ir projektų partneriams: Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui, Lietuvos kino, teatro ir muzikos muziejui, Lietuvos išeivijos dailės fondui, Borstahuseno meno asociacijai, UAB „Ekspobalta“ ir architektams Sauliui Valiui ir Ježiui Daveiko, UAB „Bikuvos prekyba“ ir jos vadovui Gintarui Sadaunikui, kolekcininkui Rolandui Valiūnui, galeristui ir Pietų Švedijos lietuvių bendruomenės veikėjui Šarūnui Blinstrubui, poeto Kazio Bradūno dukrai Elenai Bradūnaitei-Aglinskienei, verslininkams Daliai ir Dainiui Sverdiolams.

 

 

Informaciją teikia atnaujintos ekspozicijos autorė, kuratorė Vytauto Kasiulio dailės muziejaus vadovė Ilona Mažeikienė, tel. +370 611 13012

 

Atvykus į muziejų privaloma dėvėti apsauginę kaukę, išlaikyti ne mažesnį nei 1 metro atstumą nuo kitų asmenų, atkreipti dėmesį į ant grindų esančias informacines linijas, atsižvelgti į muziejaus darbuotojų prašymus, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Taip pat, esant galimybei, už muziejaus bilietą ir kitas paslaugas atsiskaityti banko kortele.

 

A. Goštauto g. 1, LT-01104 Vilnius
Tel. (8 5) 261 6764
kasiulio.muziejus@lndm.lt