Edukaciniai pasivaikščiojimai

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „GRAFŲ TIŠKEVIČIŲ RŪMAI – ARCHITEKTO FRANZO SCHWECHTENO KŪRINYS“

 

Pristatomi išlikę architekto F. H. Schwechteno projektuoti statiniai. Susipažįstama su Palangos rūmų statybos geneze lyginant architekto brėžinius ir piešinius su įgyvendintu projektu. Praktinės užduotys – tarsi linksmos orientacinės varžybos po ir aplink… rūmus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „E. F. ANDRÉ – PALANGOS BIRUTĖS  PARKO KŪRĖJAS“

 

PGM_edu_RomantiskosSusipažįstama su E. F. André Lietuvoje ir pasaulyje sukurtais parkais. Vaikštinėjant parku, aptariami žymaus kūrėjo kūrybos principai, atliekamos praktinės užduotys.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „SIMBOLIAI PARKO IR RŪMŲ APLINKOJE“

 

Ar pažįsti Palangos rūmų ir parko simbolius? Ekskursijos metu apžvelgsime reikšmingiausius Tiškevičių laikus menančių rūmų ir su jų aplinka susijusius objektus. Kartu atversime juose glūdinčių simbolių prasminius klodus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMASGINTARO MUZIEJAUS LIŪTUKO PASAKOJIMAI“

 

Palangos gintaro muziejaus liūtuko pasakojimai vaikams
Edukacinis pasivaikščiojimas Tiškevičių rūmų aplinkoje ir Birutės parke. Susitinkame prie Liūtuko skulpūrėlės ir pasikalbėdami apie grafų laikus vaikštome aplink rūmus. Eidami ne tik klausome, bet ir atliekame užduotėles pagal visiems padalintas korteles. Kalbamės ir apie parko sukūrimo istoriją, ieškome skirtumų ir netikėtumų. Galiausiai leidžiamės į tolimesnį kelią – link mažojo parterio ir Birutės kalno. Pakeliui pastebime įdomesnius augalus. Pasivaikščiojimo pabaiga – Birutės kalno viršūnė.   Trukmė – 1 val.

 

 

 

 


DETEKTYVINIS–EDUKACINIS–ORIENTACINIS ŽAIDIMAS ,,VASARIO 16–OSIOS KŪRĖJAI IR PUOSELĖTOJAI PALANGOJE“

 

Palanga – kraštas ant „rubežiaus“, apsuptas įvairių kultūrų – buvo tinkama erdvė sklisti lietuvybės idėjoms. Su Palanga susiję net 4 Vasario 16-osios akto signatarai, Lietuvos prezidentas, čia būrėsi knygnešiai, gimė ir skleidėsi inteligentų veikla ir menininkų kūriniai, kurie alsavo laisvės dvasia.

Kviečiame dalyvauti detektyviniame – edukaciniame ture po Palangą. Orientuodamiesi pagal žemėlapį su nuorodomis ir užuominomis, aplankysite pačias netikėčiausias istorines vietas. Jos bus susijusios su Lietuvos nepriklausomybę kūrusiais ir puoselėjusiais asmenimis. Tarsi detektyvai išnarpliosite painų atkurtos Lietuvos 100-mečio istorijos mazgą. Paskutinė maršruto stotelė – Palangos gintaro muziejus. Edukacijų centre aptarsime turo rezultatus ir įspūdžius.

 

 

 

 

 

Maršrutas:  Palangos buvusioji  autobusų stotis (prie Palangos turizmo  informacijos centro, Kretingos g. 1) – 12 istorinių objektų mieste – Palangos gintaro muziejus (Vytauto g. 17).

Maršruto ilgis: 3 km.

Žaidimo trukmė: 2.30 val.

Dalyvių priemonės: rašikliai, 1–5 išmanieji telefonai grupei, patogi avalynė, vandens buteliukas.

Muziejaus priemonės: žemėlapiai, užduočių–užuominų kortelės.

Dalyvauti gali visi: 5–12 klasių mokiniai, šeimos su įvairaus amžiaus vaikais, suaugusieji, neįgalieji, kolektyvai, giminės. Žaidimas komandinis, gali dalyvauti įvairaus dydžio grupės, 1–2 klasės vienu metu. Būtina registracija.

Nauda: smagus ir lengvas žinių įkrovimas, gera nuotaika ir nuotykiai.

 

Šis užsiėmimas dalyvauja KULTŪROS PASO programoje. Išsami informacija ir registracija: https://kulturospasas.emokykla.lt

Vytauto g. 17, LT-00101 Palanga
(8 460) 30 314
gintaro.muziejus@lndm.lt