Paroda „Miesto laikrodis“

Nuo 2021 m. rugpjūčio 1 d.

Fot. Agnė Jonikaitė

Nuo rugpjūčio 1 d. Laikrodžių muziejuje veikia paroda „Miesto laikrodis“, skirta mylimam Lietuvos miestui, miesteliui, kaimeliui, vietovei ar dalelei…

 

 

Kartą menininkas Petras Repšys pasakė: „…jei miesto Rotušėje yra laikrodis, reiškia: miestas yra laisvas.“ Šie jo žodžiai ir įkvėpė organizatorius Aistę Gabrielę Černiūtę ir Rimvydą Stankevičių organizuoti antrąją grupinę Lietuvos menininkų laikrodžių parodą. Apie pusė šimto Lietuvoje gyvenančių profesionalių menininkų kūrė laikrodžius, skirdami juos savo mylimam Lietuvos miestui, miesteliui, vietovei.

 

 

Fot. Agnė Jonikaitė

Parodoje pristatomi autoriai – tapytojai, grafikai, keramikai, tekstilininkai ir dizaineriai. Laikrodžių buvo sukurta ir dedikuota arti 50 gražiausių Lietuvos vietų, pavyzdžiui, Vilnius, Kaunas, Pažaislis, Molėtai, Alanta, Joniškis, Juodkrantė ir kt.

 

 

Paroda organizuojama labdaros tikslais. Menininkai dovanoja laikrodžius labdaros ir paramos fondui „Vyrų fondas“.

 

 

Parodos kuratoriai: Aistė Gabrielė Černiūtė ir Rimvydas Stankevičius.

 

Organizatoriai: VO Legendos, Labdaros ir paramos fondas „Vyrų fondas“, Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Laikrodžių muziejus.

 

Fot. Agnė Jonikaitė

Dalyviai: Benas Alejūnas, Rūta Adomaitienė, Emilija Balas, Goda Balbieriūtė, Kinigunda Dineikaitė, Martynas Gaubas, Kipras Černiauskas, Gustas Jagminas, Džina Jasiūnė, Agnė Juršytė, Linas Taraškevičius, Agnė Varpukevičiūtė, Irena Mika, Martynas Pekarskas, Vidas Poškus, Agnė Tulabienė, Rasa Leonavičiūtė, Ula Šimulynaitė ir Rusnė Šimulynaitė, Reiu Tüür, Evaldas Nariūnas, Inesa Bosaitė, Laura Slavinskaitė, Inga Kliučininkė, Vaida Kunigelytė, Vaidas Žvirblis, Liepa Kaunaitė, Eimantė Šimkutė, Eglė Velaniškytė, Vytautas Kaunas, Kristina Kurilionok, Rimvidas Stankevičius, Lina Šiškutė, Vygantas Vėjas, Nijolė Vilutienė, Rasa Grybaitė, Marius Daraškevičius, Andrius Makarevičius, Arvydas Martinaitis, Julija Skudutytė, Agnė Šemberaitė, Solveiga Gutautė, Aira Urbonavičiūtė.

 

 

Visus laikrodžius galima įsigyti. Kontaktinis el. paštas: fondas@vyrufondas.lt.

 

 

Muziejus prašo lankytojų nuolat dėvėti apsauginę kaukę, dezinfekuoti rankas, išlaikyti ne mažesnį nei 2 metrų atstumą nuo kitų asmenų, atkreipti dėmesį į ant grindų esančias informacines linijas, atsižvelgti į muziejaus darbuotojų prašymus, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Taip pat, esant galimybei, už muziejaus bilietą ir kitas paslaugas prašome atsiskaityti banko kortele. Muziejaus parodas ir ekspozicijas galima lankyti be galimybių paso. Muziejaus renginiuose galimybių pasas būtinas.

Liepų g. 12, LT-92114 Klaipėda
(8 46) 410 413, (8 46) 410 414
(8 46) 410 417
laikrodziu.muziejus@lndm.lt
www.muziejai.lt/klm/index.htm