Palangos gintaro muziejuje – priešgaisrinės saugos pratybos

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padalinyje Palangos gintaro muziejuje š. m. gegužės 14 dieną vyko priešgaisrinės saugos pratybos. Pratybose dalyvavo Palangos gintaro muziejaus darbuotojai ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai. Pirmiausia buvo imituotas gaisras: suveikus priešgaisrinės signalizacijos davikliui, nustatytas „gaisro židinys“ ir informuotas Bendrasis pagalbos centras (BPC), paskelbta žmonių evakuacija iš muziejaus. Visi evakuojami žmonės susirinko saugioje sutartoje ir pažymėjote vietoje, atlikta darbuotojų patikra. Į „gaisravietę“ atvykusios Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos buvo informuotos, kad gaisras mansardoje. Ugniagesiai atliko gaisro gesinimo darbus bei apmokė muziejaus darbuotojus kaip naudotis gesintuvu.

 

Evakuacijai pasibaigus, surengtas pratybų bei atliktų veiksmų aptarimas, įvertinta, kaip muziejaus darbuotojai yra pasiruošę veikti kilus gaisro pavojui. Remiantis pratybas vertinusių ekspertų nuomone, pratybos atliktos sklandžiai, vertinamos gerai.

 

Šios pratybos sulaukė didelio Palangos muziejaus lankytojų susidomėjimo. Tikimasi, kad jos bus naudingos ne tik Palangos gintaro muziejaus darbuotojams, bet ir visiems Palangos svečiams, bendruomenėms, dar kartą primindamos priešgaisrinės saugos žinias bei tinkamus veiksmus evakuacijos metu.

Vytauto g. 17, LT-00101 Palanga
+370 460 30 314
gintaro.muziejus@lndm.lt