Leidinio „Gražuolės, pamėklės ir samurajai. Japonijos popkultūros tradicija nuo Edo laikotarpio ukijo-ė iki XX–XXI a. mangos, animės ir „sūpā furatto“ pristatymas Lietuvos nacionalinės bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje

2025 m. liepos 2 d., trečiadienį, 17.00 val. – 18.00 val.

Fot. Gintarė Grigėnaitė

Lietuvos nacionalinės bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje (Vytauto g. 72, Palanga) kviečiame susitikti su Nacionalinėje dailės galerijoje vykusios parodos katalogo „Gražuolės, pamėklės ir samurajai. Japonijos popkultūros tradicija nuo Edo laikotarpio ukijo-ė iki XX–XXI a. mangos, animės ir „sūpā furatto“ sudarytoju, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus generaliniu direktoriumi dr. Arūnu Gelūnu. Pokalbyje dalyvaus menotyrininkas ir eseistas Ernestas Parulskis, o juos kalbins kultūros žurnalistė Juta Kiudė.

 

Parodos kuratorius ir katalogo sudarytojas dr. A. Gelūnas leidinyje išsamiai aptaria Japonijos populiariosios kultūros istoriją ir skaitytojams pateikia intriguojančių atsakymų, kodėl Lietuvoje svarbu kalbėti apie Japonijos populiariąją kultūrą. Jurgita Ignotienė svarsto, kas lėmė šios kultūros populiarumą Lietuvoje. Pokalbyje su parodos kuratoriumi ir parodos vyriausiuoju konsultantu prof. Tecuja Odzakiu atsiskleidžia japonų meno recepcijos Vakaruose ir Japonijoje ypatumai. Dr. Raphaelis Koenigas pristato šiuolaikinio menininko Juičiro Ukajaus kūrybos labirintą, o parodos architektai lygina scenografiją su viešąja erdve.

 

Pristatymas skirtas plačiajai auditorijai, o ypač tiems, kas žavisi Japonijos populiariosios kultūros tradicijomis, istorija ir estetikos magija.

 

Nekantriai laukiame susidomėjusiųjų. Įėjimas laisvas.

 

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija

Vytauto g. 17, LT-00101 Palanga
+370 460 30 314
gintaro.muziejus@lndm.lt

Taip pat žiūrėkite

Leidinys

Gražuolės, pamėklės ir samurajai. Japonijos popkultūros tradicija nuo Edo laikotarpio ukiyo-e iki XX-XXI a. mangos, anime ir sūpā furatto