Kūrybiniai užsiėmimai

 

 

 

 

 

 

 

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „NUO GINTARINGO MIŠKO IKI ĮVAIRIASPALVĖS MOZAIKOS

 

Užsiėmimą pradedame trumpute ekskursija po gintaro ekspoziciją. Jau akmens amžiaus žmonės gintaro dirbiniuose paliko gamtos ciklo ženklus. Kaip šiandienos kūrėjai mato gintaro ir gamtos harmoniją? 

Kūrybinėje užsiėmimo dalyje kuriame savo mozaiką, miniatiūrą ar žynio amuletą. Mūsų priemonės tartum iš ,,gintaringo miško“ – pušies žievės, kerpės, nugludinti pagaliukai ir kt. Mokomės gintarą komponuoti su kitomis medžiagomis, derinti gintaro spalvas. Jūs laisvai fantazuosite ir improvizuosite.  Darbelius pasiimsite su savimi. 

Užsiėmimas tinka visiems, dalyvių skaičius nuo 3 iki 20 asmenų.

 

 

 

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „VIRVELINĖ KERAMIKA ŠIUOLAIKIŠKAI“

 

Užsiėmimo pradžioje susipažinsime su Palangos gintaro muziejaus archeologine ekspozicija, patyrinėsime kaip ir kokius puodus lipdė mūsų protėviai. 

 

Antroje užsiėmimo dalyje išbandysime senovines technikas lipdant savo puodus. Galbūt jie taps šiuolaikiniais kūriniais. Darbeliai nebus degami, juos bus galima pasiimti su savimi.

 

Užsiėmimas skirtas 3-6 klasių moksleiviams, taip pat laukiame ir šeimų.

 

 

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMASMANO PAPUOŠALAS – GINTARAS ŠIUOLAIKIŠKAI“

 

Užsiėmimo tikslas – populiarinti gintarą jaunimo tarpe, mokyti atsakingo (antrinio) vartojimo kultūros,   supažindinti su Gintaro muziejuje saugomomis ir eksponuojamomis meno vertybėmis, suteikiant žinių apie gintaro apdirbimą ir paneigiant teoriją, kad gintaro papuošalai yra senamadiški ir nebeaktualūs.

Apžvelgiamos XX a. antrosios pusės – XXI a. pradžios gintaro apdirbimo tendencijos. Remiantis gausia Gintaro muziejaus rinkinio medžiaga pateikiami įvairūs gintaro meninio apdirbimo pavyzdžiai – nuo serijinės Klaipėdos gintaro kombinato produkcijos iki profesionalių menininkų kūrybos.

Iš įvairių ir netikėtų medžiagų sukuriame šiuolaikiškus papuošalus ar savito dizaino objektus.    Naudojame senų papuošalų detales, karoliukus, virveles, vielutes, plastiko lakštus ir visa tai deriname su gintaru. Papuošalą pasiimsite su savimi.

 

Užsiėmimas tinka: pradinukams, paaugliams, šeimoms.

Dalyvių skaičius 3 – 20 asmenų.

Atsinešti nereikalingų, nenešiojamų bižuterijos papuošalų, karoliukų, kabučių ir kt.

 

 

 

 

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „GINTARAS IŠ VIDAUS“  

 

Užsiėmimo metu dalyviai kviečiami pasinerti į du pasaulius – mokslo ir meno. Pirmojoje dalyje susipažįstama su gintaro inkliuzais, žvelgiama į juos pro binokuliarą ir skaitmeninį mikroskopą, vaizdas perkeliamas į didelį ekraną. Antrojoje –pamatyti floros ir faunos atvaizdai įprasminami piešiant juos ant kartono, liejant akvareles.

 

Edukacija „Gintaras iš vidaus“ tampa ne tik gamtamokslinės medžiagos pateikimu, kuomet supažindinama su gintaro struktūra, inkliuzo sąvoka ir pasakojimu apie rečiausius bei dažniausiai pasitaikančius inkliuzus. Tai – ir savitas potyrių seansas, dailės ir biologijos pamokų simbiozė, kuri ypač atraktyvi pradinių klasių moksleiviams, leidžianti jiems pasijausti vienu metu tiek mokslininko laboratorijoje, tiek menininko ateljė.

 

Edukacija tinka: 1-5 kl. mokiniams; šeimoms

 

Šis užsiėmimas dalyvauja KULTŪROS PASO programoje. Išsami informacija ir registracija: https://kulturospasas.emokykla.lt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Palangos gintaro muziejaus parengta edukacija – Lietuvos dailės muziejaus tarp institucinės edukacinės programos ,,Muziejus – tapatybės ir atminties saugykla: kūrybiško mokymosi šaltinis ir erdvė“ dalis. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

 

 

 

Vytauto g. 17, LT-00101 Palanga
(8 460) 30 314
gintaro.muziejus@lndm.lt