Interaktyvūs edukaciniai užsiėmimai

PGM_edu_interaktyvus_uziemimai1    PGM_edu_interaktyvus_uziemimai2

Palangos gintaro muziejaus nuotr.

 

Akmens amžiaus gintarinių amuletų formos ir ornamentai – kaip mes tai suprantame šiandien? Priešistoriniai ženklai ir sąvokos interpretuojami per šiuolaikinių technologijų prizmę. Keliausime „Gintaro keliu“, o kokia jo reikšmė komunikacijos bei atradimų istorijos kontekste? Atliekamos praktinės užduotys su interaktyviais šiuolaikiniais amuletais ir kuriami asmeniniai amuletai specialioje programėlėje.

 

GINTARO AMULETŲ SIMBOLIAI INTERAKTYVIAI

 

Šis interaktyvus užsiėmimas dalyvauja KULTŪROS PASO programoje. Užsiėmimas pritaikomas 3 -12 klasių mokiniams. Išsami informacija ir registracija: https://kulturospasas.emokykla.lt

Užsiėmimo tikslas – prikelti naujam gyvenimui unikalius akmens amžiaus gintaro skridinius – amuletus, menančius pačius seniausius mūsų krašto laikus. Jų dekore perteiktą protėvių išmintį interpretuoti ir perteikti šiuolaikiniame kontekste.

Užsiėmimo metu susipažįstama su Palangos gintaro muziejuje eksponuojamais neolito laikų gintaro dirbiniais ir jų dekoru. Pristatomas senovinio gintaro amuleto modernus atitikmuo. Priešistoriniai ženklai ir sąvokos interpretuojami per šiuolaikinių technologijų prizmę. Atliekamos praktinės užduotys su interaktyviais amuletais ir kuriami asmeniniai amuletai specialioje programėlėje internetiniame puslapyje www.visatai.lt

 

 

 

GINTARO KELIAS IR INTERAKTYVIEJI AMULETAI

 

Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro nuotr.

Užsiėmimo tikslas – supažindinti lankytojus su senuoju „Gintaro keliu“ ir šiuolaikine gintaro amuletų interpretacija.

Užsiėmimo metu paaiškinamas archeologinis terminas „Gintaro kelias“. Naudojantis tradiciniu ir interaktyviu žemėlapiu vaizdžiai aptariami regionai, kuriais driekėsi gintaro kelio trasa. Lankytojai sužino apie senuosius miestus  –  gintaro prekeivių centrus. Aptariama „Gintaro kelio“ reikšmė komunikacijos bei atradimų istorijos kontekste.

Pristatomas senovinio gintaro amuleto modernus atitikmuo. Atliekamos praktinės užduotys su interaktyviais amuletais.

 

 

 

 

 

 

GINTARAS ARCHEOLOGIJOJE IR INTERAKTYVIEJI AMULETAI

 

Užsiėmimo tikslas – pristatyti archeologinius gintaro dirbinius ir jų šiuolaikinę interpretaciją.

Lankytojai susipažįsta su muziejuje eksponuojamais archeologiniais gintaro dirbiniais. Pristatoma gintaro naudojimo istorija akmens ir geležies amžiais, jo prekybinė reikšmė. Kalbama apie gintaro dirbinių dekoro simbolines reikšmes. Aptariama gintaro apdirbimo specifika, jos kitimas įvairiais istoriniais laikotarpiais.

Priešistoriniai ženklai ir sąvokos interpretuojami per šiuolaikinių technologijų prizmę. Atliekamos praktinės užduotys su interaktyviais amuletais.

Vytauto g. 17, LT-00101 Palanga
+370 460 30 314
gintaro.muziejus@lndm.lt