Gamtamoksliniai užsiėmimai

Vidinis gintaro pasaulis

 

Užsiėmimo metu dalyviai kviečiami pasinerti į du pasaulius – mokslo ir meno. Pirmojoje dalyje susipažįstama su gintaro inkliuzais, žvelgiama į juos pro binokuliarą ir skaitmeninį mikroskopą, vaizdas perkeliamas į didelį ekraną. Antrojoje –pamatyti floros ir faunos atvaizdai įprasminami piešiant juos ant kartono, liejant akvareles.

 

Edukacija „Gintaras iš vidaus“ tampa ne tik gamtamokslinės medžiagos pateikimu, kuomet supažindinama su gintaro struktūra, inkliuzo sąvoka ir pasakojimu apie rečiausius bei dažniausiai pasitaikančius inkliuzus. Tai – ir savitas potyrių seansas, dailės ir biologijos pamokų simbiozė, kuri ypač atraktyvi pradinių klasių moksleiviams, leidžianti jiems pasijausti vienu metu tiek mokslininko laboratorijoje, tiek menininko ateljė.

 

Edukacija tinka: 1-5 kl. mokiniams; šeimoms

 

Šis užsiėmimas dalyvauja KULTŪROS PASO programoje. Išsami informacija ir registracija: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/4687

 

 

 

Gintaro savybės

 

Užsiėmimo tikslas – išmokyti atskirti gintarą nuo plastmasės ir kitų medžiagų. Pasitelkiant pagalbines priemones, vaizdžiai supažindinti su fizinėmis ir cheminėmis gintaro savybėmis.

 

Pasitelkiant įvairias medžiagas, randamas pajūryje, mokomasi jas identifikuoti bei atpažinti gintarą. Pamokėlės metu dalyviai sužino, kad gintaras neskęsta sūriame vandenyje, kad jis yra degus, lengvas. Populiariai paaiškinama, kas yra lyginamasis svoris ir cheminė sudėtis. Ši edukacinė užsiėmimas pritaikyta ir neregiams bei silpnaregiams. Pajungiant įvairias jusles (lietimą, uoslę, garsą), išplečiamos neįgaliųjų aplinkos suvokimo ribos.

 

https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/4060

 

 

Pažinkime gintarą pojūčiais (lankytojams su regėjimo negalia)

 

Užsiėmimo tikslas – su gintaro savybėmis supažindinti per jusles.

 

Kiekvienas gintaro gabalėlis įdomus ne tik savo spalva, bet ir formų įvairove. Gintarą galima pažinti ne tik regėjimu – pažinimo procese žmogus remiasi ir kitomis juslėmis: lytėjimu, klausa, uosle. Antžieviniai ir požieviniai gumulai, lęšiai, varvekliai, lašai – visa tai galima paliesti, pajusti kiekvieną rievelę ar atspaudą. Ką mums pasakoja gintaras? Ar gintaras lengvesnis už akmenį? Ar jis skęsta vandenyje? Kaip kvepia gintaras degdamas? Į šiuos ir kitus klausimus atsakoma edukacinio užsiėmimo metu. Dalyviai susipažįsta su gintaru kaip medžiaga, sužino apie jo pritaikymą juvelyrikoje bei kosmetikoje, sužino apie jo panaudojimą gydomiesiems tikslams.

 

 

Gintaras ir liaudies medicina

 

Užsiėmimo tikslas – apžvelgti gintaro kaip gydomosios medžiagos istoriją: nuo Antikos laikų iki šių dienų. Pateikti žinių apie netradicinį gintaro panaudojimą. Populiarinti gintarą tarp jaunimo.

 

Edukacinės programos dalyviai supažindinami su Vakarų Europoje bei Lietuvoje paplitusiais receptais, remiantis istorinių asmenybių liudijimais (Plinijus Vyr., Hildegard von Bingen, Matas Pretorijus ir kt.). Antikos laikais gintaro gydomosios galios dažniausiai minėtos ryšium su skrandžio ligomis, vidurių pūtimu, kraujavimu, karščiavimu. Viduramžiais prisidėjo tokios indikacijos, kaip gerklės bei širdies ligos, dantų skausmai. 17 amžiuje gintaras dažnai minimas vaistinių receptūrose, pabrėžiant, kad jis padeda sergant katarais, reumatu, nuo galvos skausmo, turi raminančių bei diuretinių savybių.Apie gintaro gydomąsias savybes pastaruoju metu labai daug kalbama, gintaras naudojamas kosmetikos pramonėje, homeopatijoje. Dėl teigiamo gintaro rūgšties poveikio (ji padeda aprūpinti organizmą deguonimi) gintaras pradedamas plačiai naudoti SPA centruose. Prisimenami seni pajūrio gyventojų receptai ausų ir gerklės skausmui gydyti, apsisaugoti nuo „blogos akies“, mokomasi pasigaminti priemonių veido priežiūrai.

Vytauto g. 17, LT-00101 Palanga
+370 460 30 314
gintaro.muziejus@lndm.lt