Audiovizualinė instaliacija „Tylios šventovės“

Eksponuojama nuo 2020 m. liepos 14 d.

Palangos gintaro muziejuje liepos 14 d. – rugpjūčio 7 d. bus eksponuojama multimedijos menininkų Augustino Našlėno ir Viliaus Jokubaičio audiovizualinė instaliacija „Tylios šventovės“. Ji susideda iš 90 minučių trukmės animuotų fotomontažų vaizdo filmo bei erdvinio garso takelio.

 

Tylios šventovės – tai devyni istoriškai reikšmingi taškai, išsidėstę palei Minijos upės slėnį nuo Macuičių gyvenvietės iki Kvietinių kaimo, Klaipėdos rajone. Tai ir Kalniškės (Gargždų) piliakalnis, kur stovėjo XIII viduryje minima kuršių pilis, šalia buvusi senosios baltų tikybos alkavietė, šimtamečių ąžuolų giraitė, ir I tūkstantmečio pr. Kr. pilkapynas prie Kvietinių kaimo, kur 2015 m. rasti du išskirtiniai palaidojimai molinėse urnose.

 

Abu autorius nuo vaikystės su šiomis vietomis sieja stiprus dvasinis ryšys, kuris, metams bėgant gyvenant svetur, ne tik neišblėso, bet dar labiau sustiprėjo. 2018 m. vasarą jie aplankė visus devynis objektus ir patyrė fantastiškų išgyvenimų, kuriuos įprasmino „Tylių šventovių“ instaliacijoje. Tiek vaizdinė, tiek garso medžiaga projektui buvo sukurta minėtuose taškuose įvairiu metų ir paros laiku. Šiuolaikinio meno kūrėjai savo darbu siekia įkvėpti žiūrovus, kad šie ieškotų kitokių, subtilesnių kontaktų su savo aplinka būdų, paskatinti domėtis istorine krašto praeitimi, baltų kultūros paveldu, ypač – išlikusiais senoviniais ženklais.

 

 

Liepos 14 d. 12–17 val. instaliacijos bendraautorius menininkas Augustinas Našlėnas susitiks su lankytojais.

 

„Tylias šventoves“ galima nemokamai aplankyti Palangos gintaro muziejaus edukacijų salėje antradieniais – sekmadieniais 10–18 val.

 

 

Apie kūrinį rašo „7 meno dienos“:  https://www.7md.lt/tarp_disciplinu/2020-07-03/Iki-pat-esmes

 

 

Atvykus į muziejų privaloma dėvėti apsauginę kaukę, išlaikyti ne mažesnį nei 1 metro atstumą nuo kitų asmenų, atkreipti dėmesį į ant grindų esančias informacines linijas, atsižvelgti į muziejaus darbuotojų prašymus, laikysis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo. Taip pat, esant galimybei, už muziejaus bilietą ir kitas paslaugas atsiskaityti banko kortele.

 

Vytauto g. 17, LT-00101 Palanga
+370 460 30 314
gintaro.muziejus@lndm.lt