XVII tarptautinio vaikų piešinių konkurso „Slavų šaltinis 2020“ paroda

2020 m. birželio 11 d. – liepos 5 d.

Parodos fragmentas

XVII tarptautinio vaikų piešinių konkurso „Slavų šaltinis“ rengėjas, krikščioniškojo švietimo draugija „Slovo“, šiemet sulaukė apie 1500 piešinių iš trylikos pasaulio šalių. Konkurse dalyvavo vaikai ir pedagogai iš Baltarusijos, Bulgarijos, Indonezijos, Kazachijos, Kinijos, Latvijos, Lietuvos, Rumunijos, Rusijos, Slovėnijos, Tailando, Turkijos ir  Ukrainos.

 

Nuo 2003 m. Klaipėdoje vykstantis tarptautinis vaikų piešinių konkursas „Slavų šaltinis“ seniai peržengė slavų valstybių ribas, nes jo tematika yra patraukli įvairių šalių vaikams. Konkurso tikslas – skatinti vaikus ir jaunimą domėtis savo krašto istorija, papročiais, tradicijomis, dvasinėmis ir krikščioniškomis vertybėmis.

 

Vaida Ruginytė, 8 metai. Man medžiai moja iš toli. Plungės r. Platelių meno mokykla
Naruede Kor-Anurak, 6 metai. Graži gamta. Tailandas

Krikščionybės istorija, šventųjų ir iškilių mokslo, kultūros, švietimo veikėjų atvaizdai, gimtosios šalies praeitis, kultūra ir gamta visada buvo svarbiausiomis konkurso temomis. 2020 m. jas papildė trys konkrečios temos – „Išraiškingas krikščionybės temos atskleidimas“, „Gimtojo krašto grožis“, „Mano šalies tautinė kultūra“.

 

Konkurso parodoje Prano Domšaičio galerijoje eksponuojami 200 rinktinių darbų, kurie sukurti akvarele, guašu ir įvairiomis grafikos technikomis.

 

 

 

 

Liepų g. 33, LT-92145 Klaipėda
Tel. / faks. (8 46) 410 416; tel. (8 46) 410 412
domsaitis.galerija@muziejus.ldm.lt