Unikalus edukacinis meno projektas jaunimui „Kažkoks keistas menas“

Projekto pradžia – 2020 m. gruodžio 11 d.

Nacionalinė dailės galerija (NDG) pradeda unikalų edukacinį meno projektą jaunimui „Kažkoks keistas menas“. Jo metu galerija pirmą kartą atvers savo fondus ne meno profesionalams, o žiūrovams ir pakvies jaunimą sukurti jiems patiems aktualią ir įdomią parodą.

 

Šis projektas – eksperimentas, kurio metu bus siekiama ugdyti kritinį mąstymą, kūrybiškumą, plėsti žinias apie dailę bei suteikti parodų kūrimo patirties – nuo idėjos sumanymo iki projekto viešinimo ir parodos atidarymo. Visus klausimus ir iššūkius, su kuriais susiduria parodų kuratoriai, architektai, dizaineriai ir reklamos specialistai, spręs patys projekto dalyviai. „Kaip jiems tai pavyks, kokį projektą jie sukurs, galėsime pamatyti 2021 m. lapkričio mėnesį“, – teigia projekto sumanytoja NDG edukatorė Eglė Nedzinskaitė ir priduria: „Nors tai ilgos trukmės projektas, jis bus pritaikytas karantino laikotarpiui. Norime, kad tai būtų smagus, įtraukiantis, naujas patirtis kuriantis, socialines ir kultūrines sąveikas plečiantis įvykis net ir tokiu metu, kai turime izoliuotis ir apriboti bendravimą.“

 

Pasak NDG direktorės dr. Lolitos Jablonskienės, šis „keistas“ projektas inicijuojamas tam, „kad menas nebūtų keistas ir svetimas, o taptų savas ir įdomus, kad paroda įtrauktų ir jos kūrėjus, ir jų draugus, kad atvertume muziejaus nematomą pusę ir paskatintume imtis naujų, dar neišbandytų dalykų, kad kartu kurtume ir diskutuotume apie tai, kas rūpi“.

 

Dalyvavimas projekte nemokamas, bet dalyvių skaičius ribotas, o visi norintieji prisijungti iš pradžių kviečiami pažaisti ir atlikti kūrybinę užduotį, kuri ne tik praskaidrins kasdienybę, bet ir skatins mąstyti kūrybiškai, o organizatoriams padės suburti motyvuotų dalyvių komandą.

 

Projekte kviečiami dalyvauti 14–18 metų jaunuoliai. Jie dirbs skirtingose kūrėjų grupėse: kuratorių, architektų, dizainerių ir komunikatorių. Numatytos bendros ir individualios užduotys, virtualūs susitikimai. Kiekviena grupė bus atsakinga už tam tikrą parodos aspektą: kuratoriai už parodos idėjos sumanymą ir dailės kūrinių atranką; architektai už parodos architektūrinį sprendimą ir jo išpildymą; dizaineriai už parodos grafinį dizainą ir įvaizdį; komunikatoriai – už projekto reklamą socialiniuose tinkluose.

 

 

ATRANKOS ŽAIDIMAS

 

– Gali dalyvauti 14 -18 metų jaunimas.

 

– Atrenkami 24 kūrybiškiausi dalyviai.

 

– Dalyviai tampa kuratoriais, architektais, dizaineriais, komunikatoriais.

 

– Atrankos laikotarpis truks nuo gruodžio 14 d. iki sausio 18 d.

 

– Dalyvio anketą rasite čia: https://bit.ly/2IttFBU

 

Daugiau informacijos: https://bit.ly/36Z53ua

 
 
 

Daugiau informacijos apie projektą ieškokite:

 

 

Informaciją apie projektą teikia NDG edukacinių programų kuratorė Eglė Nedzinskaitė.

 

Kontaktai: el.p. egle.nedzinskaite@ndg.lt, mob. tel. +370 600 34 790.

Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
www.ndg.lt