Tarptautinė konferencija „Psichozė šiuolaikinėje visuomenėje: tarpdisciplininis požiūris”

2021 m. rugsėjo 24 d., 11:00-18:00

Rugsėjo 24 d., penktadienį, 11-18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks tarptautinė konferencija „Psichozė šiuolaikinėje visuomenėje: tarpdisciplininis požiūris”, kurioje bus rodomas suomių menininkės Eijos-Liisos Ahtilos filmas „Meilę reikia branginti“ ir savo pranešimus pristatys penki įvairių sričių specialistai, dirbantys psichikos sveikatos sektoriuje ar gvildenantys psichikos sveikatos temas kitose srityse: istorijų pasakotoja, kino režisierė ir transformacijos vedlė Susana Florries (SW), neurobiologė dr. Inga Griškova-Bulanova (LT), meno kritikas ir kuratorius Mathias Krygeris (DK), socialinė darbuotoja, šokio ir judesio terapeutė Tanja Pihlaja (FIN) ir psichologė-psichoterapeutė dr. Ieva Povilaitienė (LT).

 

Konferencija skiriama įvairiam žiūrovų ratui – psichikos sveikatos srities profesionalams ir studentams, meno auditorijai, žmonėms, susiduriantiems su psichikos sveikatos problemomis, jų artimiesiems ir kitiems, besidomintiems psichoze. Kiekvienas prelegentas pristatys savo temą 30 min. trukmės pranešimu, o po to vyks diskusija tarp penkių konferencijos dalyvių (moderatorė – kuratorė ir meno kritikė Eglė Mikalajūnė).

 

Kviesdamos skirtingos srities profesionalus, konferencijos rengėjos tikisi sužadinti įvairiapusę diskusiją opaus klausimo tema. Kodėl psichozė išlieka vienas labiausiai stigmatizuojamų, bet kartu ir vienas labiausiai egzotizuojamų, mistifikuojamų psichikos sutrikimų? Ką toks požiūris sako apie šiuolaikinę visuomenę? Ar „išprotėjusio genijaus“ įvaizdis padeda suvokti psichozės esmę ar greičiau kliudo? Ar šiuolaikinis menas pajėgus padėti suformuoti naujas, kitokias perspektyvas žvelgti į psichozę? Ką naujausi neuromokslų tyrimai atskleidžia apie psichozės prigimtį? Kaip vyksta neuromokslų tyrėjo bendradarbiavimas su terapeutu, meno terapeutu? Kokie alternatyvūs psichozės gydymo būdai taikomi Šiaurės šalyse (pvz., „Atviras dialogas“ Suomijoje), su kokiais iššūkiais susiduriama? Kaip patys psichozę patyrę žmonės gali prisidėti prie pagalbos formavimo strategijų vystymo?

 

 

Konferenciją rengė kuratorė, meno kritikė Eglė Mikalajūnė ir psichologė dr. Juliana Lozovska

 

 

Konferencijos programą galite atsisiųsti paspaudę šią nuorodą.

 

 

Konferencija vyks anglų ir lietuvių kalbomis, su sinchroniniu vertimu į abi kalbas.

 

 

Įėjimas nemokamas.

 

 

Registruotis į konferenciją galite paspaudę šią nuorodą.

 

 

Dėmesio! Būtinas Galimybių pasas. Rekomenduojama dėvėti apsaugines veido kaukes.

 

 

Konferencija yra renginių ciklo „Empatija kitam. Pažinti psichiką per meną“ dalis. Šis renginių ciklas lydi Eijos-Liisos Ahtilos parodą „Galimybė meilei“ (Nacionalinė dailės galerija, 2021 07 31 – 10 03). Visą renginių ciklo programą galite rasti paspaudę šią nuorodą.

 

 

 

Projekto organizatorius LNDM Nacionalinė dailės galerija

 

Partneriai: Kauno menininkų namai, Šiaulių dailės galerija, Psichikos sveikatos menų festivalis „Ryšiai“

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

 

Rėmėjai: Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, Frame šiuolaikinio meno fondas Suomijoje, Suomija ambasada Vilniuje, Suomių institutas Estijoje, Pro AV Saarikko Oy, Exterus, Fundermax, Best Western

 

Informaciniai rėmėjai: lrytas.lt, Media Traffic

Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
www.ndg.lt