Švenčių džiaugsmai ir rūpesčiai, arba Apie nežinomo XVIII a. vokiečių dailininko diptichą

2023 m. rugsėjo 28 d., ketvirtadienį, 18 val.

Paveikslų koliažas. Nežinomas XVIII a. vokiečių dailininkas: – Gegužinė. Drobė, aliejus, 30×39 – Muštynės prie smuklės. Drobė, aliejus, 30,5×39

Kviečiame dalyvauti parodos „Gyvastingieji senojo pasaulio profiliai“ kuratorės, Vilniaus paveikslų galerijos parodų kuratorės, menotyrininkės dokt. Joanos Vitkutės paskaitoje „Švenčių džiaugsmai ir rūpesčiai, arba Apie nežinomo XVIII a. vokiečių dailininko diptichą iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus kolekcijos (paveikslai Gegužinė ir Muštynės prie smuklės)“.

 

Paskaitoje lektorė apžvelgs nedidelį, tačiau dėl to tikrai ne mažiau intriguojantį diptichą, puošiantį Radvilų rūmų dailės muziejuje veikiančią parodą „Gyvastingieji senojo pasaulio profiliai“. Nežinomam XVIII a. vokiečių dailininkui priskiriami paveikslai „Gegužinė“ ir „Muštynės prie smuklės“ prieš žiūrovo akis skleidžiasi ne tik kaip žaismingi trankios pavasario šventės akimirkas fiksuojantys žanriniai kūriniai, bet ir kaip slėpiningą ikonografiją ir moralinius klausimus savyje talpinantys žmogiškojo gyvenimo komentarai.

 

Paskaita vyks Radvilų rūmų dailės muziejaus pietiniame korpuse, juodojoje salėje (III aukštas). Paskaita nemokama.

Vilniaus g. 24, LT-01402 Vilnius
+370 5 250 5824
radvilu.rumai@lndm.lt