Susitikimai su Lietuvos dizaineriais „Daiktų istorijose“

2018 m. rugpjūčio 16, 23 d. 17. 30 val.

Kviečiame aplankyti parodą „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918–2018“ Nacionalinėje dailės galerijoje ir išsamiau susipažinti su šiuolaikiniu Lietuvos dizainu bei jo kūrėjais. Autoriai papasakos, kaip gimė idėja bei su kokiais iššūkiais teko susidurti kuriant vieną ar kitą dabar jau į Lietuvos dizaino istoriją patekusį objektą.

 

Susitikimai nemokami, tereikia kasoje įsigyti galerijos bilietą.

 

Liepos 26 d. 17. 30 val. Rasa Balaišė (Kėdė / klauptas / stalelis „Rot“, stelažas „Ovo“)

2000 m. paroda „Pieva“ buvo ryškiausias kūrybinės energijos pliūpsnis, kuris ženklino naują, kokybiškai kitokį Lietuvos dizaino istorijos etapą. Dalis „Pievoje“ dalyvavusių dizainerių vėliau susibūrė į grupę A. K. I. S. (Autorių kūrybinių iniciatyvų studija), kuri ypač pabrėžė tai, kad dizaino artefaktai nėra daromi anonimų, ir pradėjo dabar jau ilgamete tapusią tradiciją mugėse atskirai pristatyti baldų dizaino tendencijas ir įdomiausius darbus. Ilgainiui grupė A. K. I. S. išsiskirstė, tačiau viena jos narių, Rasa Balaišė, papasakos apie patirtis keičiant Lietuvos dizaino peizažą.

 

Rugpjūčio 2 d. 17. 30 val. Rapolas Gražys (Elektrinės gitaros)

Tie, kas domisi muzikos instrumentų dizainu, žino, kad Lietuva jau turi tarptautiniu mastu pripažintą ekskliuzyvinių elektrinių gitarų kolekciją. Sujungdamas meilę muzikai su dizainerio profesija, Rapolas Gražys išsikėlė tikslą susieti Lietuvos vardą su išskirtiniais, pasaulyje vertinamais instrumentais. Taip pasitelkiant naujausias technologijas, iš itin retų medžiagų gimsta „Lava Drops“ gitaros.

 

Rugpjūčio 9 d. 17. 30 val. Marija Puipaitė ir Vytautas Gečas (Šezlongas „Envisioned Comfort“)

Norėdami atsiriboti nuo įprastų, kartais savaime įsiperšančių žinių apie kasdienius daiktus, grįžti prie pirminių pojūčių bei įspūdžių ir taip iš naujo apmąstyti ryšius su daiktine aplinka, Marija Puipaitė ir Vytautas Gečas vienas kitam pateikė po 10 klausimų. Šio kūrybinio bendradarbiavimo rezultatas – išskirtinis, meistrų rankų darbo svajonių šezlongas.

 

Rugpjūčio 16 d. 17. 30 val. Mindaugas Žilionis (multifunkcinis baldas SPYNDI)

SPYNDI – organiškas, atviros struktūros funkcionalus meno kūrinys ir unikalus baldas, galintis tapti šezlongu, stalu, kėde, pertvara, pufu, suolu ar dar kokiu kitu baldu; ir visi jie elegantiški ir patogūs. Žmogaus stuburo įkvėpta ir beveik dešimtmetį brandinta dizainerio Mindaugo Žilionio idėja naudojimui tinkamu daiktu tapo tik dėl užsispyrimo ir atkaklaus komandinio darbo.

 

Rugpjūčio 23 d. 17. 30 val. Povilas Daugis ir Povilas Žakauskas (veidrodis MUDU)

Veidrodžiai yra išskirtiniai objektais, nes atspindėdami jie gali keisti tikrovę. Kurdami prabangų veidrodį, architektai Povilas Daugis ir Povilas Žakauskas nusprendė atsisakyti stereotipo, kad šis yra plokštuma, ir suprojektavo jį kaip įspūdingo dydžio tūrį. MUDU – debiutinis „HEIMA architects“ dizaino kūrinys, sulaukęs pripažinimo Lietuvoje ir pasaulyje bei paskatinęs kolektyvą tęsti eksperimentus dizaino sferoje.

Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
www.ndg.lt

Taip pat žiūrėkite

Paroda

Paroda „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918–2018“