Rugpjūčio mėnesio edukacijų programa Pamario galerijoje

Nuo birželio 7 d. iki rugsėjo 29 d. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Pamario galerijoje (L. Rėzos g. 3, Juodkrantė, Neringa) veikiančias parodas – Eglės Ridikaitės „Tarp“ (kuratorė Algė Gudaitytė) ir „Kazės Zimblytės abstrakcijos: tarp nuotaikų ir pasaulio“ (kuratorė Nijolė Nevčesauskienė) – papildys edukacinė programa šeimoms. Užsiėmimus ves Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus edukatoriai.

 

 

Rugpjūčio 1 d. 17 val.

Edukacinis užsiėmimas parodoje „Kazės Zimblytės abstrakcijos: tarp nuotaikų ir pasaulio“

Edukacinio užsiėmimo metu gratažo technika kursime spalvingas kompozicijas. Aliejinėmis bei pastelinėmis kreidelėmis dengsime įvairius spalvinius sluoksnius, raižysime ant jų piešinius ir taip išgausime efektus, kurie primins tekstilės arba tapybos kūrinius.

 

Rugpjūčio 2 d. 11 val.

Edukacinis užsiėmimas  „Žvaigždėtas dangus ir kosmonautai“

Ar žiūrėjote kada į naktinį vasaros dangų, ar matėte ten milijardus žvaigždžių? Gal kai kurie pasvajojote į jas nuskristi? Šiais laikas viskas tampa įmanoma. Užsiėmimo metu dalyviai patys sukurs atšvaitą – kosmonautą, kuris labai pravers rudenį ir dar labiau žiemą, kai bus daug tamsos.

 

Rugpjūčio 6 ir 7 d. 17 val.

Edukacinis užsiėmimas „Sumi-e: tapyba japonišku tušu“

Meditatyviame tapybos tušu užsiėmime susipažinsite su senoviniu japonų tapybos menu sumi-e (sumijė), kurio principas – vos keliais teptuko brūkštelėjimais perteikti piešinio esmę, mintį, nuotaiką. Užsiėmimas tinkamas pradedantiesiems, net niekada nebandžiusiems piešti. Sumi-e principus ir „keturias sumi-e brangenybes“ – ryžių popierių, teptukus, tušą ir tušo plytelę – pasitelksime išlaisvinti viduje slypinčiam kūrybiškumui.

Užsiėmimo trukmė – 2 val.

 

Rugpjūčio 8 d. 17 val. ir rugpjūčio 9 d. 11 val.

Edukacinis užsiėmimas „Magiškas miškas: tapyba augalais“

Gamtos apsuptyje lengvai raganausime – kūrybai pasitelksime mus supančius natūralius augalus. Medžių lapų paviršiuje vingiuojančios linijos sukuria unikalų, vienetinį raštą – visai kaip dailininkas meno kūrinyje. Tad šias natūraliai išskirtines augalų formas ir faktūras, tarsi Neringos gamtos pėdsakus, atspausime dažais drobėje, sukurdami magišką Neringos miškų peizažą. Užsiėmimas leis atsipalaiduoti, žaismingai išlaisvinti kūrybiškumą, susilieti su kurorto gamta.

Užsiėmimo trukmė – 2 val.

 

Rugpjūčio 20 d. 17 val.

Edukacinis užsiėmimas „Spalvų virsmas“

Koks nuotykis kūriniuose atrasti spalvų virsmą – subtilius atspalvių perėjimus ir juose slypinčius dailininkių išgyvenimus. Kviečiame šeimas Eglės Ridikaitės parodoje „Tarp“ ir Kazės Zimblytės parodoje „Kazės Zimblytės abstrakcijos: tarp nuotaikų ir pasaulio“ išbandyti vizualinio mąstymo užduotis, kartu įsilieti į kūrinius ieškant asociacijų, jausmų ir nuotaikų. Kūrybinėse dirbtuvėse nerkite į spalvų virsmą, spontaniškai kurkite atspaudus. Vietos atrasime ir jausmų raiškai, ir netikėčiausiems kūrybiniams sumanymams!

 

Rugpjūčio 21 d. 17 val.

Edukacinis užsiėmimas „Patirti parodą?“

Kviečiame suaugusiuosius Eglės Ridikaitės parodą „Tarp“ ir Kazės Zimblytės parodą „Kazės Zimblytės abstrakcijos: tarp nuotaikų ir pasaulio“ aplankyti kitaip. Pasivaikščiokite kūrybiškai – interaktyviai įsiklausykite į pasakojimus, stebėkite dailininkių reflektuojamas būsenas ir atraskite asmeninį santykį su meno kūriniais. Parodose kartu kursime dialogą ir interpretacijas, dalysimės mintimis žaismingai tyrinėdami. Tad iki jaukaus kūrybinio pasivaikščiojimo!

 

Rugpjūčio 22 d. 17 val.

Edukacinis užsiėmimas „Minčių koliažas“

Įkvėpti Kazės Zimblytės abstrakcijų, kursite savo koliažą. Kiekvieno dalyvio vizualinis pasakojimas susijungs į vieną gamtos stichijų ir folkloro kupiną instaliaciją – performansą, kurį eksponuosime galerijos kiemo teritorijoje.

 

Rugpjūčio 23 d. 11 val.

Edukacinis užsiėmimas „Mano linija“

Paraleliai einančios, susikertančios, plonos ir plačios linijos Kazės Zimblytės paveiksluose kuria ritmą, brėžia paslaptingas teritorijas. Pabandysime pajusti linijos galią, kursime linijinius objektus, kurie, išeksponuoti lauke, įgis naujų prasmių, kurs asmeninio lauko pasakojimą.

 

Rugpjūčio 27 d. 17 val.

Kūrybinės dirbtuvės Eglės Ridikaitės parodoje „Tarp“

Dirbtuvių dalyviai susipažins su Eglės Ridikaitės kūryba, sužinos apie išskirtinę jos naudojamą tapybos techniką. Vos matomas vaizdas pro uždangstytą langą – vienas iš menininkės motyvų. Jo įkvėpti ant perregimos medžiagos kursime paveikslus, matomus „pro savo langą“. Dirbtuvės skirtos suaugusiesiems.

 

Rugpjūčio 28 d. 17 val.

Edukacinis užsiėmimas „Kaip suprasti šitą paveikslą?“ Kazės Zimblytės parodoje

Susitikimo, paremto „Vizualaus mąstymo strategijų“ metodu, metu su dalyviais aptarsime Kazės Zimblytės parodoje pristatomus kūrinius. Kartu mokysimės juos analizuoti ir interpretuoti. Norint dalyvauti užsiėmime nereikia jokių žinių apie meną, tik noro žiūrėti ir kalbėtis. Susitikimas skirtas suaugusiesiems.

 

Rugpjūčio 29 d. 17 val.

Kūrybinės tekstilės dirbtuvės Kazės Zimblytės parodoje

Tekstilė ar tapyba, o gal tekstilė ir tapyba? Dirbtuvių metu dalyviai susipažins su menininkės eksperimentatorės  Kazės Zimblytės kūryba ir galės patys išbandyti naują tapybos techniką. Dirbtuvės skirtos suaugusiesiems.

 

Rugpjūčio 30 d. 17 val.

Edukacinis užsiėmimas „Kaip suprasti šitą paveikslą?“ Eglės Ridikaitės parodoje „Tarp“

Susitikimo, paremto „Vizualaus mąstymo strategijų“ metodu, metu su dalyviais aptarsime Eglės Ridikaitės parodoje pristatomus kūrinius. Kartu mokysimės juos analizuoti ir interpretuoti. Norint dalyvauti užsiėmime nereikia jokių žinių apie meną, tik noro žiūrėti ir kalbėtis. Užsiėmimas skirtas suaugusiesiems.

 

 

Edukacinių užsiėmimų bilieto kaina moksleiviams – 3 Eur, suaugusiesiems – 5 Eur, šeimai – 6 Eur

Ikimokyklinukai, našlaičiai ar tėvų globos netekę vaikai, neįgalieji ir juos lydintys asmenys užsiėmimus lanko nemokamai

Daugiau informacijos tel. +370 46 410 421 arba el. p. domsaicio.edukacija@lndm.lt

 

LNDM Pamario galerijos adresas: L. Rėzos g. 3, Juodkrantė, Neringa 

Darbo laikas

II–VI 11.00–18.00, VII 11.00–16.00 

Valstybinių švenčių išvakarėse dirba viena valanda trumpiau

Nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis

 

Organizatorius: Pamario galerija

Rėmėjas: Neringos savivaldybė

 

L. Rėzos g. 3, LT-93101 Juodkrantė
+370 469 53 323, +370 46 410 412
pamario.galerija@lndm.lt