Projektas „Atviras muziejus: interaktyvi meno pažinimo programa pagyvenusiems žmonėms“

Lietuvos dailės muziejaus socialinės integracijos, pilietiškumo ir bendruomenių aktyvumo didinimo programų projekte „Atviras muziejus: interaktyvi meno pažinimo programa pagyvenusiems žmonėms“ dalyvauja keli muziejaus padaliniai, projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

 

Prano Domšaičio galerijos muziejininkai kartu su LDS Klaipėdos skyriaus nariais parengė interaktyvių pokalbių-kūrybinių dirbtuvių ciklą, kurio metu pristatomos keturios dailės rūšys: keramika, tapyba, grafika ir skulptūra.

 

2016 m. kovo 8 d. Prano Domšaičio galerijoje įvyko pirmas projekto renginys. Užsiėmimą vedė keramikė, Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos skulptūros mokytoja metodininkė Giedrė Masiulytė-Burbienė. Dailininkė papasakojo apie keramikos meną, supažindino su savo kūryba, rodė glazūrų, naudojamų keramikoje, pavyzdžius, aptarė dirbinių iš molio degimo procesus. Praktinėje užsiėmimo dalyje dalyviai iš Klaipėdos, Gargždų, Palangos trečiojo amžiaus universitetų ir Klaipėdos miesto bendrijos „Artritas“ lipdė iš molio. Daugelis dalyvių prisipažino, kad molį rankose laiko, jį minko ir lipdo pirmą kartą.  

 

Kovo 16 d. įvykusiame antrame projekto renginyje, skirtame tapybai, dalyvavo tapytojas, Klaipėdos universiteto Menų akademijos Architektūros, dizaino ir dailės katedros docentas Juozas Vosylius. Baigęs freskos-mozaikos studijas Vilniaus valstybiniame dailės institute (dab. Vilniaus dailės akademija), jis sukūrė freskų Klaipėdos, Palangos, Rietavo, Vėžaičių, Šventosios visuomeniniuose interjeruose ir kulto pastatuose. Dailininkas papasakojo apie savo kūrybą, o praktinėje dalyje pakvietė  renginio dalyvius tapyti natiurmortą su verbomis.

 

Balandžio 6 d. įvykusį trečią projekto užsiėmimą vedė Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto docentė grafikė Danutė Žalnieriūtė. Gausūs grafikoje naudojamų priemonių pavyzdžiai, pačios dailininkės estampai, sukurti oforto, mecotintos, akvatintos, mišriomis ir autorinėmis technikomis padėjo įsigilinti į sudėtingą grafikos darbų kūrimo procesą. Kartu su grafike užsiėmimo dalyvės kūrė kompozicijas frotažo technika, grafiniu presu spausdino oforto ir lino raižinius.

 

Ketvirtajame projekto renginyje, kuris įvyko balandžio 22 d., skulptorius Sergejus Plotnikovas nuotaikingai pristatė skulptūros žanrą ir Klaipėdos senamiestį puošiančias bronzines kompozicijas, sukurtas kartu su kolega S. Jurkumi. Renginio dalyviai, iš pradžių atsargiai žvelgę į skulptūrinį plastiliną, S. Plotnikovo padrąsinti, įsijautė į smagų lipdymą, o motyvų rado skulptoriaus animalistinių eskizų ir piešinių parodoje, eksponuojamoje Meno pažinimo centro salėje.

 

atviras_muziejus2 atviras_muziejus atviras_muziejus1 Atviras300 Atviras2_300 Atviras muziejus_Grafika 4 Atviras muziejus_Grafika 3 Atviras muziejus_Grafika 2 Atviras muziejus_Grafika 1 AM_skulpt3 AM_skulpt2 AM_skulpt AM_skulpt1

Liepų g. 33, LT-92145 Klaipėda
Tel. / faks. (8 46) 410 416; tel. (8 46) 410 412
domsaicio.galerija@lndm.lt