Erasmus + tarptautinis edukacijos projektas „Art-Tech-Creativity 4 All“

Vytauto Kasiulio dailės muziejus dalyvauja ES programos „Erasmus+“ finansuojamame projekte „Art-Tech-Creativity 4 ALL“. Juo siekiama ugdyti moksleivių kūrybiškumą per meną ir technologijas, o taip pat kelti mokytojų bei edukatorių kompetencijas. Projekte dalyvauja formaliojo bei neformaliojo švietimo organizacijos iš Airijos, Ispanijos, Italijos, Maltos ir Turkijos. Svarbi projekto dalis yra partnerių dalinimasis gerąja patirtimi, taikant inovatyvius mokymo metodus. 2022-2023 m. muziejaus darbuotojos Justė Janulevičiūtė, Rima Povilionytė ir Vaida Radytė-Žiūrienė dalyvavo mokymosi susitikimuose Leterkenyje (Airija), Malatijoje (Turkija), Granadoje (Ispanija) ir Slimoje (Malta). 2023 m. birželio mėnesį jos Vytauto Kasiulio dailės muziejuje projekto užsienio partneriams vedė mokymus „Kūrybiškumo ugdymas per muziejų edukaciją“.

 

Fot. Gintarė Grigėnaitė
 
Fot. Gintarė Grigėnaitė

Projekto metu muziejininkės, bendradarbiaudamos su chemijos mokytoja metodininke dr. Rasa Rudzevičiene, parengė dvi naujas edukacines programas, suderintas su pagrindinio ugdymo chemijos bendrosios programos turiniu. Jomis siekiama sudėtingus cheminius procesus moksleiviams pristatyti per patrauklią kūrybinę veiklą. Naujus edukacinius užsiėmimus edukatorės vedė kartu su chemijos mokytoja. Juos testuojant dalyvavo 89 Vilniaus Sausio 13 progimnazijos 8 klasės moksleiviai ir Vilniaus jėzuitų gimnazijos I klasės gimnazistai. Taip pat muziejuje vyko integruota lietuvių kalbos ir literatūros bei chemijos pamoka.

 

2023 m. rugsėjo mėnesį vykusiame projekto „Art-Tech-Creativity 4 All“ ir naujų edukacinių programų pristatymo renginyje įvairių dalykų mokytojai buvo supažindinti su edukacinėmis programomis ir patys jas išbandė praktiškai. Naujos edukacinės programos integruoja kelias tarpdalykines temas ir yra puiki galimybė mokytojams vesti netradicines pamokas muziejaus erdvėse.

 

Fot. Gintarė Grigėnaitė
Fot. Gintarė Grigėnaitė

A. Goštauto g. 1, LT-01104 Vilnius
Tel. +370 5 261 6764
kasiulio.muziejus@lndm.lt