Pokalbiai Radvilų rūmų kieme

2020 m. rugsėjo 18–20 d.

Įkvepiančių pokalbių metu iš arčiau susipažinsime su painia rūmų istorija, architektūriniu palikimu bei plačiau sužinosime apie esamas ir būsimas LNDM meno kolekcijas, vis dar laukiančias savo namų!

 

 

  • Penktadienis, rugsėjo 18 d.•

 

POKALBIS

17.00 – 19.00 Radvilų rūmų DNR: ką paveldėjo augantis meno muziejus?

 

Pokalbyje apie istorinį, kultūrinį ir architektūrinį Radvilų rūmų kontekstą bei atgimstančio muziejaus viziją dalyvaus VU istorikas prof. dr. Alfredas Bumblauskas, Lietuvos architektūros meno tarybos vadovas architektas Audrius Ambrasas, Lietuvos architektų rūmų pirmininkas Lukas Rekevičius, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius dr. Arūnas Gelūnas, Radvilų rūmų projekto kuratorė dr. Inga Urbonaitė-Vadoklienė. Ypatingas vakaro svečias – tiesioginis Radvilos Juodojo palikuonis, filosofas, filantropas ir verslininkas kunigaikštis Maciejus Radziwillas.

 

Pokalbį moderuos žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Pabaigoje visus kviečiame įsitraukti į klausimų ir diskusijų sesiją su vakaro svečiais.

 

Tiesioginė transliacija muziejaus youtube kanalu.

 

 

 

  • Šeštadienis, rugsėjo 19 d.•

 

POKALBIS

 

16.00 – 18.00 Menas ir pinigai: mecenatystės kultūra ir reikšmė

 

Kviečiame į intriguojantį ir akiratį praplečiantį pokalbį apie mecenatystės tradicijas, dovanotas kolekcijas ir jų reikšmę muziejui su menotyrininke, rašytoja dr. Kristina Sabaliauskaite ir diplomate, kultūros istorike, Lietuvos Respublikos nepaprastąja ir įgaliotąja UNESCO ambasadore dr. Irena Vaišvilaite.

 

Pokalbį moderuos LNDM direktorius dr. Arūnas Gelūnas. Pabaigoje visus kviečiame įsitraukti į klausimų ir diskusijų sesiją su vakaro svečiais.

 

Tiesioginė transliacija muziejaus youtube kanalu.

 

 

 

  • Sekmadienis, rugsėjo 20 d.•

 

POKALBIAI

 

15.00 – 16.30 Fotografijos paveldas ir sklaida: ar jau pribrendome Nacionaliniam fotografijos centrui?

 

Diskusijos svečiai menotyrininkė, kuratorė Justina Augustytė, fotografijos istorikė dr. Margarita Matulytė ir LNDM direktorius dr. Arūnas Gelūnas.

 

Moderuoja Radvilų rūmų projekto kuratorė dr. Inga Urbonaitė-Vadoklienė

 

Tiesioginė transliacija muziejaus youtube kanalu.

 

 

17.00 – 18.30 Ar reikia Lietuvai Dizaino muziejaus?

 

Diskusija su daiktų dizaineriu Vytautu Geču, LNDM Taikomosios dailės skyriaus ir Dizaino grupės vedėja Jūrate Meilūniene, LNDM direktoriumi dr. Arūnu Gelūnu, kūrybiškumo festivalio „ADC*LT“ iniciatoriumi, dizaineriu Martynu Birškiu, mados festivalio „Mados infekcija“ pradininke, kostiumų dizainere Sandra Straukaite.

 

Moderuoja dizaino istorikė dr. Karolina Jakaitė

 

Tiesioginė transliacija muziejaus youtube kanalu.

 

 

Muziejuje vykstantys renginiai yra fotografuojami (kai kurie filmuojami).

Atrinkta vaizdinė medžiaga publikuojama muziejaus administruojamuose internetiniuose leidiniuose bei socialiniuose tinkluose.

 

 

Dėl Jūsų ir mūsų saugumo labai prašome renginio teritorijoje laikytis šių nustatytų reikalavimų, kurie padės apsisaugoti nuo virusų plitimo.

  1. Nuolat dėvėkite nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę.
  2. Išlaikykite ne mažesnį nei vieno metro atstumą nuo kitų asmenų.
  3. Laikykitės kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.
  4. Prieš liesdami daiktus, dezinfekciniu skysčiu dezinfekuokite rankas.

 

Primename, kad renginyje draudžiama lankytis asmenims, kuriems privaloma saviizoliacija ir kurie jaučia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių.

 

 

Dėkojame, kad esate rūpestingi, saugote save ir kitus.

Vilniaus g. 24, LT-01402 Vilnius
+370 5 262 0981, +370 5 250 5824
radvilu.rumai@lndm.lt