Edukacijos projektas moksleiviams „Patirčių lagaminas“

Fot. Gintarė Grigėnaitė

Vytauto Kasiulio dailės muziejus ir Šeduvos žydų istorijos muziejus „Dingęs štetlas“ 2023 m. įgyvendina 9–12 klasių moksleiviams skirtą projektą „Patirčių lagaminas“. Jau įvyko 25 edukaciniai projekto užsiėmimai ir kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyvavo per 400 dalyvių.

 

Projekto veiklos suteikia mokiniams galimybę pažvelgti į išeivijos diasporos dailininkų kūrybą, atspindinčią migracijos ir emigracijos temas, adaptacijos naujoje aplinkoje, kitose kultūrose sunkumus. Jos padeda rasti bendrų patirčių su skirtingų laikotarpių kūrėjais, išbandyti jų siūlomas raiškos formas.

 

Projekte taikomais vizualinio mąstymo strategijos, istorijų pasakojimo tekstu ir vaizdais bei kitais metodais sukuriamas įdomus ir įtraukiantis edukacijų ir kūrybinių dirbtuvių turinys. Edukacinius užsiėmimus ir kūrybines dirbtuves mokiniams veda Paramos vaikams centro psichologė Ieva Dulinskaitė, istorijų pasakotoja Milda Varanauskaitė, pasaulinį pripažinimą pelniusių knygų iliustratorė Lina Itagaki, Šeduvos žydų istorijos muziejaus edukatorė, istorikė Irina Černeckaitė ir Vytauto Kasiulio dailės muziejaus edukatorė, menotyrininkė Rima Povilionytė.

 

Meno kūriniai moksleiviams tampa diskusijų katalizatoriais. Edukacinių užsiėmimų metu orientuojamasi į tris kūrinių inspiruotas temas: emocijų pažinimą ir įvardijimą, adaptacinius mechanizmus grupėje ir skirtingose situacijose bei savo tapatybės refleksiją.

 

Kūrinius, edukaciniuose užsiėmimuose pasitelktus klausimams kelti, diskusijoms ir pokalbiams su mokiniais inicijuoti, projekto organizatoriai „supakuos“ į „Patirčių lagaminą“ – refleksijų klausimų ir temų pokalbiams rinkinį.

 

Projekte „Patirčių lagaminas“ dalyvauja Šeduvos gimnazijos, ukrainiečių mokyklos „Gravitas Schola“, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos ir visuomeninės organizacijos vaikų ir jaunimo dienos centro „Mūsų nameliai“ moksleiviai.

 

 

Projektą finansuoja

A. Goštauto g. 1, LT-01104 Vilnius
Tel. +370 5 261 6764
kasiulio.muziejus@lndm.lt