Paroda „Kolega iš kitos genties. Menininkas susitinka su verslininku“

2018 m. gruodžio 13–2019 m. vasario 24 d.

Andrej Polukord. Galeristo įrankiai, 2018 m. Fot. Andrej Vasilenko

Gruodžio 13 d., ketvirtadienį, 18 val.  Nacionalinėje dailės galerijoje atidaryta paroda „Kolega iš kitos genties. Menininkas susitinka su verslininku“ (veiks iki 2019 m. vasario 24 d.). Joje pristatyti nauji penkių lietuvių menininkų kūriniai, sukurti, bendradarbiaujant su verslininkais.

 

Spaudos konferencijoje dalyvavo Nacionalinės dailės galerijos vadovė dr. Lolita Jablonskienė, parodos kuratorė Eglė Mikalajūnė, choreografė Austėja Vilkaitytė, menininkas ir Galerie Uberall direktorius Andrej Polukord, True Insight įkūrėja, verslininkė Kamilė Jokubaitė.

 

Menininkai: Miglė Anušauskaitė, Viktorija Damerell, Ernestas Parulskis, Andrej Polukord, Austėja Vilkaitytė

Kuratorės: Jelena Čerkasova, Eglė Mikalajūnė

Dizainerė Laura Grigaliūnaitė

Partneriai: Startup Lithuania, Užimtumo tarnyba prie LR SADM, True Insight Lab, Telesoftas, Vinted, Galerie Uberall, EMKO     

Informaciniai rėmėjai: Verslo klasė, lrytas.lt 

Rėmėjai: Vilniaus vartų Art Apartment, Exterus, Imaparat

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba 

 

XXI a. menininko ir verslininko bendradarbiavimas nėra didelė naujovė. Tradicinį santykį puikiai atspindi menu besidomintys verslininkai, kurie kaupia kūrinių kolekcijas arba remia meno institucijas. Sparčiai populiarėjantis, naujas bendradarbiavimo modelis yra kūrybinės industrijos, kur menininko ir verslininko bendradarbiavimas yra naudingas plėtojant šiuolaikiniame pasaulyje konkurencingą veiklą. Ir vis dėlto nesudėtinga pastebėti, kad, nepaisant senų ar naujų bendradarbiavimo modelių, vis dar egzistuoja du skirtingi meno ir verslo pasauliai, kurių atstovai, nors ir kartais susitinkantys, dažnai vieni kitus pažįsta gana menkai. 

 

Projektu „KOLEGA IŠ KITOS GENTIES. Menininkas susitinka su verslininku“ siekiama praplėsti šias įprastas praktikas, kai menininkas atstovauja kūrybingumui, o verslininkas – verslumui, ir pabandyti pažvelgti vienam į kitą stumtelint į šalį stereotipus. Įgyvendinant šį projektą, jauni lietuvių menininkai susitiko su įvairiais verslininkais: naujomis idėjomis pasaulį nustebinusiais startuoliais, sėkmingai įsitvirtinusiomis didelėmis įmonėmis, smulkiais verslininkais bei asmenimis, kurių verslas kažkada nepasiteisino. 

 

Pokalbiai su verslininkais inspiravo naujų kūrinių atsiradimą. Juose verslininkai tampa meno kūrinio veikėjais ar dirigentais, jų verslo idėjos pasitelkiamos kuriant meno kūrinį, o verslo kūrimo proceso „atliekos“ – kartu su užrašais gimstančios keverzonės – tampa meno kūrinio dalimi. Viešumoje verslininką dažnai matome kaip aktyvų ir save pristatyti mokantį personažą. Parodoje šalia klestinčio ir kūrybingo, naujas idėjas nešančio verslininko atsiranda pažeidžiamas verslininkas, „senai mokyklai“ atstovaujantis komiškas personažas ar nežinomais likimo keliais nunešamas žmogus.

Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
www.ndg.lt